وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش صنایع تبدیلی خبر داد.
سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر هیات دولت به یزد و در بازدید از پروژه های بخش کشاورزی شهرستان تفت در جمع خبرنگاران، گفت: پروژه های مختلف بخش کشاورزی استان را مورد بررسی قرار دادیم، یک پروژه آبخیزداری موثر در کاهش و کنترل سیل و تقویت قنوات موثر نیز به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان اینکه یکی از  مطالبات اصلی‌ در این سفر موضوع قنوات بوده است، افزود:  تقریباً بخش زیادی از قنوات کشور در استان یزد و در شهرستان تفت بوده و یکی از شاخصه‌های این استان قنوات آن است.
به گفته وی،  شاهرگ حیات این منطقه  به دلیل فعالیت مردم در بخش کشاورزی قنات  است.
ساداتی‌نژاد گفت: مردم برخی مناطق از سیل خسارت های زیادی دیدند، البته کمک‌ها در سال گذشته و امسال برای مرمت و رفع مشکلات قنوات انجام شده اما در این سفر نیز  اعتبار ویژه اختصاص خواهیم داد و امشب جمع بندی آن انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات مردم در این منطقه آبخیزداری است، گفت:  آبخیزداری به کنترل سیل و تقویت قنوات منجر می‌شود،  بنابراین در برخی مناطق پروژه های آماده اجرا را به بهره‌برداری رساندیم؛ در برخی دیگر بنا بوده که مطالعات در منابع طبیعی انجام شود تا در سال آینده اجرای آن انجام شود، برخی پروژه‌ها نیز خسارت دیدند که بنا شده تا مرمت آن انجام شود.
وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه گذاران در بخش حوزه صنایع تبدیلی برای سرمایه‌گذاری در این بخش دعوت کرد، گفت: تسهیلات برای این مهم از محل تبصره ۱۸ پرداخت می شود و وزارت جهاد کشاورزی برای حفظ ارزش افزوده محصولات در منطقه حمایت می کند.
ساداتی‌نژاد درباره خسارت سرمازدگی سیل در این استان، گفت: خساراتی در این رابطه باقی مانده که در جمع بندی جلسه شورای اداری استان برای آن تصمیم خواهیم گرفت؛ همچنین در بخش استمهال وام نیز، بخشی تا خرداد سال آینده استعمال شده و برای مابقی آن نیز در جلسه امشب رسیدگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید