وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه‌ریزی می‌کنیم تا سال آینده ۱۰ دهکده فناوری و نوآوری جدید در کشور احداث کنیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم رونمایی دستاوردهای تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای اقتصادی شدن کشاورزی و ارزان‌سازی غذا یکی از مهمترین اقدامات افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است که تنها از راه دانش و فناوری امکان‌پذیر است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی رسالت بهره‌وری در بخش کشاورزی را بر عهده دارد و سازمان تات مامور انجام این امر است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که حمایت از بخش دانش‌بنیان وظیفه تمام حوزه‌های دولت است، گفت: امسال وزارت جهاد کشاورزی موفق به احداث اولین پارک علم و فناوری و منابع طبیعی شد و ۶ دانشکده فناوری و نوآوری را در استان‌ها راه‌اندازی کرده است، برنامه‌ریزی می کنیم تا سال آینده ۱۰ دهکده فناوری و نوآوری جدید احداث کنیم.

وی افزود: با بسترسازی انجام شده برای ۲ هزار شرکت دانش بنیان ظرفیت حمایت و استقرار داریم. در حال حاضر ۸۴۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی فعال هستند که با توجه به فرمان مقام معظم رهبری برای افزایش این شرکت ها، تلاش می کنیم دانش بنیان های بخش کشاورزی را از ۴.۲ به ۶.۵ درصد برسانیم.

ساداتی نژاد با بیان اینکه یکی از ضعف های بخش کشاورزی نبود آمار و اطلاعات دقیق است، عنوان کرد: در دولت سیزدهم رصدخانه کشاورزی ایران راه اندازی شده تا بتوانیم در کل کشور داده های بخش کشاورزی را دقیق و به روز دریافت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید