وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشور ما با ظرفیت‌های کلان در بخش کشاورزی می‌تواند صاحب قدرت غذایی در منطقه جنوب غرب آسیا باشد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی امروز در نشستی در رسانه ملی به بررسی برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی پرداخت و افزود: برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی و دولت سیزدهم از ابتدا با نگاه و چشم‌انداز کلی براساس ظرفیت‌های کلان و عظیمی است که در بخش کشاورزی در کشور ما وجود دارد.

وی تاکید کرد: جدای از اینکه این ظرفیت‌ها را عملی کردیم یا نشده، ما بهترین شرایط کشاورزی و تولید غذا را در جنوب غرب آسیا داریم، بنابراین می‌توانیم بهترین کشور در تولیدات غذا و صاحب قدرت غذایی نسبت به دیگران در منطقه باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند صاحب اقتدار غذا و تولیدات غذایی باشد، یعنی جدای از امنیت غذایی در یک سطح بالاتری در حوزه غذایی هم باشد و غذا هم یک بخشی از اقتدار ملی است که در حوزه قدرت می‌دانیم که در دنیا هم همین طور است، هرکسی دستی در غذا دارد صاحب قدرت است و جمهوری اسلامی می‌تواند در جنوب غرب آسیا دارای قدرت غذایی باشد، ظرفیت‌های ما از رقبا و قدرت‌های غذایی منطقه بیشتر است.

وی تصریح کرد: این نوع نگاه کلان ماست که به کمک علم، فناوری و رفتن به سمت کشاورزی اقتصادی و تجاری می‌توانیم با تامین امنیت غذایی به سمت تولید قدرت و اقتدار غذایی هم برویم.

دیدگاهتان را بنویسید