وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر اقدامی لازم باشد برای طرح فراز تاکستان‌ها انجام خواهیم داد.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح ۶۷ طرح کشاورزی در استان قزوین که به صورت همزمان انجام شد، اظهار کرد: استان قزوین نماد مردم هوشمند است و کشاورزی هوشمند و دانشبنیان در استان‌هایی مانند قزوین آغاز شده است.

وی با اشاره به درخواست‌ها برای صنایع تبدیلی و سردخانه در روستاهای شهرستان تاکستان، عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارد از ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی در این منطقه حمایت کند.

ساداتی‌نژاد افزود: برای توسعه گلخانه در این منطقه هم آمادگی کامل برای پرداخت تسهیلات و حمایت را داریم.

وی در رابطه با صدور اسناد اراضی در استان قزوین گفت: در این روستا با سرعت رفع تداخل اراضی را با محوریت کشاورزان انجام دهید تا روستاییان سریع تر سنددار شوند.

مقام عالی وزارت ادامه داد: هر اقدامی لازم باشد برای طرح فراز تاکستان ها انجام خواهیم داد. ۲۵ هزار هکتار باغات انگور در این منطقه است و به ۲ هزار میلیارد تومان برای اتمام این طرح نیاز دارید، پیشنهاد من این است که با سالی ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و آورده کشاورزان این بخش را به نمونه کشوری تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه ما مدافع تولیدکننده و مصرف کننده هستیم، اذعان کرد: برای قنوات و آبخیزداری اعتبارات در نظر گرفته شده است، همچنین تمام تلاشمان را برای احیای دشت قزوین خواهیم کرد.

ساداتی‌نژاد افزود: وظیفه ما خدمت به کشاورزان کشور است. در جنگ اوکراین و روسیه کشورها دچار سهمیه بندی مواد غذایی شدند اما ما در کنار این جنگ آزادسازی و هدفمندی ارز را هم انجام دادیم و هیچ صف و کمبودی نداشتیم که به خاطر غیرت و همت روستاییان و تولیدکنندگان کشور بوده است و ما دست شما را می بوسیم.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: با طرح مولدسازی کل دیون دولت به بخش کشاورزی که ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است تا پایان سال انجام دهیم و در بحث ایستگاه تحقیقاتی هم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: امروز ۶۷ پروژه با اعتبار ۴۱۷ میلیارد تومان در هفته دولت و در حوزه کشاورزی استان افتتاح می‌شود که بیش از ۲۷۰۰ خانوار از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند و زمینه اشتغال ۳۷۷ نفر به صورت مستقیم و ۱۹۷ نفر تثبیت شغل را ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید