وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۱۰ ماه گذشته رشد ۱۲۸ درصدی در صادرات داشته‌ایم و به دنبال بازارهای هدف جدید در چین و سایر کشورها هستیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که صبح امروز به منظور شرکت در چهارمین جشنواره مرکبات و بازدید از پروژه‌های بخش کشاورزی به شهرستان جیرفت در جنوب کرمان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه جنوب کرمان و جیرفت ظرفیت‌های فوق‌العاده بالایی در بخش کشاورزی دارد و سفره رنگین ایرانیان محسوب می‌شود.

وی افزود: بخش زیادی از تولیدات ما در زمینه امنیت غذایی در این قطب امنیت غذایی کشور تولید می‌شود.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: ظرفیت انسانی و طبیعی این منطقه فضای ویژه‌ای را در رشد بخش کشاورزی ایجاد کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در رشد و بالندگی این منطقه گام‌های موثری را برداریم.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: امسال در تولید مرکبات ۷ درصد افزایش داشتیم و برای تنظیم و تعادل در بازار به سمت بازارهای هدف صادراتی رفته‌ایم.

وی ادامه داد: در ۱۰ ماه گذشته رشد ۱۲۸ درصدی در صادرات داشته‌ایم و به دنبال بازارهای هدف جدید در چین و سایر کشورها هستیم که توافق‌نامه‌های صادرات مرکبات با چین به امضا رسیده است.

ساداتی‌نژاد با بیان این که برای حل مشکل آفات در جنوب کرمان کمیته ویژه راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: عملکرد این کمیته نتیجه‌بخش بوده است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش جذب سرمایه‌گذار در بخش کشاورزی گفت: از تمام سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم در زنجیره ارزش بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند، وزارت جهاد کشاورزی نیز با کمک بانک کشاورزی و تبصره ۱۸ از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد کرد.

مقام عالی وزارت ادامه داد: برای تسهیل در امور، تمام اختیارات وزیر جهاد کشاورزی در استان کرمان به استاندار این استان واگذار شده است تا برای انجام کارها منتظر پاسخ از جانب ما نباشند.

وی در رابطه با اجرای الگوی کشت در جنوب کرمان گفت: کشاورزان با اجرای الگوی کشت از تولید محصولات مازاد نیاز بازار جلوگیری کنند تا دچار تلاطم در بازار و به خطر افتادن معیشت کشاورزان نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید