وزیر جهاد کشاورزی، از برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی با هدف ارزان‌سازی غذا خبر داد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد صبح امروز در نشست قرارگاه امنیت غذایی که با حضور معاونین وزیر، روسای سازمان‌ها و مسوولان ذی‌ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به کاهش تورم نقطه به نقطه و ماهانه اقلام خوراکی و مواد غذایی در آذر ۱۴۰۱ گفت: تولید غذای ارزان، سالم و باکیفیت مهمترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی است که در راستای انجام ماموریت مذکور تمام ظرفیت‌های وزارتخانه را به کار گرفته است.

وی در ادامه افزود: افزایش بهره‌وری در واحد سطح، استفاده از هسته‌های اولیه (بذر، سم، کود و…) باکیفیت تولید، کاهش ضایعات، هوشمندسازی زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، توزیع اینترنتی کالاهای اساسی و … با هدف ارزان‌سازی غذا در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وزیر جهادکشاورزی در ادامه تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کاهش تورم اقلام خوراکی و مواد غذایی در سراسر استان‌های کشور تحقق پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی را ملزم به نظارت دقیق در بازار کرد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به نقش اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی گفت: در یک سال گذشته تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و تولید کنندگان همکاری و تعامل سازنده‌ای با دولت در زمینه تنظیم بازار و مدیریت عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی داشته‌اند.

وی افزود: امیدواریم همکاری و تعامل ایجاد شده تقویت شود، در این راستا وزارت جهاد کشاورزی همه‌جانبه پشتیبان و حامی اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خوشبختانه هیچ‌گونه کمبودی در تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار مجصولات کشاورزی وجود ندارد و در تولید و تامین محصولات زراعی، باغی، دامی و … در شرایط ایده‌آل و مناسبی قرار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید