وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی درصدد است تا با سیاست‌های قیمتی و غیرقیمتی انگیزه برای تغییر ریل در الگوی کشت را عملیاتی کند.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست ستادی با تشکل‌ها و اتحادیه‌های استان خوزستان، گفت: بزرگترین حامیان بخش کشاورزی خود کشاورزان و تشکل‌های این بخش هستند و ما نباید از آنها غافل شویم.

وی با اشاره به این که محیط کشاورزی بزرگترین محیط یاد گیرنده است، افزود: باید تلاش شود تا در استان‌ها از ظرفیت تشکل و اتحادیه‌ها با برگزاری جلسات منظم استفاده شود.

ساداتی‌نژاد با بیان این که الگوی کشت با ابلاغ و دستور وزیر و روسای سازمان‌ها و شهرستان‌ها عملیاتی نخواهد شد، تصریح کرد: خصوصی‌ترین بخش ایران کشاورزی بوده و این مهم نیازمند داشتن برنامه و اهتمام ورزیدن به آن است.

وی با بیان این که الگوی کشت برای ما اهمیت زیادی دارد، یادآور شد: اجرای الگوی کشت در خوزستان حائز اهمیت است و می‌توانیم استان خوزستان را به سایر استان‌ها به عنوان مرجع اجرای الگوی کشت معرفی کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر حضور استانداری خوزستان در الگوی کشت، یادآور شد: اگر استانداری خوزستان در الگوی کشت نباشد این طرح اجرایی نمی‌شود، البته وزارت جهاد به این مهم کمک می‌کند.

وی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی درصدد است تا با سیاست‌های قیمتی و غیرقیمتی انگیزه برای تغییر ریل را عملیاتی کند، گفت: در این راستا کشت آب‌بر به کشت کم‌آب‌بر و کشت غیراقتصادی به کشت اقتصادی تبدیل می‌شود.

ساداتی‌نژاد با اشاره به الزامات سیاست‌های قیمتی، یارانه‌ای و غیرقیمتی، یادآور شد: بخشودگی برق‌ها، آب‌ها و اختصاص یارانه تنها به کشاورزانی که الگوی کشور را رعایت می‌کنند اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: ما با ظرفیت‌ها به اجرای الگوی کشت کمک می‌کنیم و کشاورزی قراردادی در راستای الگوی کشت عملیاتی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید