وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش دولت، حمایت از حوزه تولید در صنعت غذا بخصوص صنعت دام و طیور است و این کار را با کمک تشکل‌ها استمرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که در جریان سفر استانی هیات دولت به استان مرکزی، به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به شهرستان دلیجان سفر کرده است، در حاشیه بازدید از مسکن ملی شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران، با بیان این که در حوزه کشاورزی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در این سفر اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: بخشی از این اعتبار در بحث آبیاری نوین، حمایت از توسعه گیاهان دارویی، مرمت قنوات و استخرهای ذخیره آبی، حمایت از عشایر استان و بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: همچنین در بحث صدور اسناد اراضی و حوزه زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی نیز اعتباراتی دیده شده است تا بتواند تحولی را در کشاورزی این منطقه ایجاد کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تا ۲۸ تیر ماه مطالبات گندمکاران در استان مرکزی پرداخت شده‏ است، تصریح کرد:‌ در هفته آینده نیز پرداخت مطالبات را در استان‌های مختلف ادامه خواهیم داد.

به گفته وی، در بحث حمایت از حوزه دامپروری و دام و طیور با دستور رئیس جمهور و معاون اول و نشستی که با تشکل‌های صنعت دام و طیور برگزار شد‏، امیدواریم از هفته آینده، خرید تضمینی را در بحث مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز با سرعت بیشتری استمرار دهیم.

ساداتی‌نژاد به مصوبه‌ ستاد تنظیم بازار در بحث صادرات دام اشاره و خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی از اول هفته آینده در این خصوص انجام خواهیم داد که بتوانیم مازاد دام را صادر کنیم.

وی افزود: در ستاد تنظیم بازار سایر موضوعات دامداران و مرغداران مورد مداقه قرار گرفته است تا بتوانیم از این حوزه حمایت کرده و مطالبات آنان را مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش دولت این است که بتواند حوزه تولید را در صنعت غذا بخصوص دام و طیور مورد حمایت قرار دهد و این کار را به کمک تشکل‌ها استمرار خواهیم داد.

وی بیان کرد: در این سفر به عنوان نماینده رئیس جمهور مطالبات مردم، مسوولان و نماینده مجلس شهرستان دلیجان را در شورای اداری استان که در محضر رئیس جمهور برگزار می‌شود، ارائه و جمع‌بندی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید