وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشور به ۱۰ میلیون هکتار کشاورزی فراسرزمینی نیاز دارد تا بتوانیم حدود ۱۰۰ میلیون تن محصول مورد نیاز کشور را تامین کنیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جلسه قرارگاه جهاد تبیین که به مناسبت یوم‌الله ۹ دی روز بصیرت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: در وزارت جهاد کشاورزی باید با نگاه و تفکر جهادی حاج قاسم پیش برویم، شهید سلیمانی یک فرد راهبردی با نگاه جهانی است.

وی افزود: سردار سلیمانی مسوولیت خود را تا پای جان و شهادت به درستی و با دقت انجام داده است. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری «هر فرد، در هر جایگاهی که ایستاده است، مهمترین مسوولیت را بر عهده دارد و باید آن را به درستی به مقصد و مقصود برساند.»

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت غذای مردم را برعهده دارد و این مسوولیت، تنگه احد وزارت جهاد کشاورزی است؛ انتظار امام جامعه و تمام مردم این است که تا پای جان از سفره مردم صیانت کنیم.

وی ادامه داد: باید فراوانی در بازار، آرامش بازار و تامین کالاها را به درستی انجام دهیم لذا به استناد مکتب حاج قاسم وظیفه ما این است که با قدرت کار را پیش ببریم.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با کشت فراسرزمینی عنوان کرد: ما به ۱۰ میلیون هکتار کشاورزی فراسرزمینی نیاز داریم تا بتوانیم حدود ۱۰۰ میلیون تن محصول مورد نیاز کشور را تامین کنیم و هم از طریق فرآوری صادرات داشته باشیم که این امر نیازمند ساختار و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

دیدگاهتان را بنویسید