وزیر جهاد کشاورزی از صدا و سیما برای ترغیب مردم در حمایت از تولیدکنندگان قدردانی کرد.

 سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در جلسه قرارگاه امنیت غذایی که با حضور معاونین وزیر، روسای سازمان‌ها و مسوولان ذی‌ربط وزارت برگزار شد، بر اهمیت رصد هوشمند و برخط زنجیره تامین مرغ کشور تاکید و اظهار داشت: رصد هوشمند زنجیره تامین گوشت مرغ به صورت آزمایشی آغاز شده و نتایج مثبتی داشته است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، تکمیل و تقویت سامانه‌های این بخش در دستور کار قرار دارد.

مقام عالی وزارت اضافه کرد: در نظارت هوشمند زنجیره تامین گوشت مرغ نقش اتحادیه‌ها و تشکل‌ها حائز اهمیت بالایی است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به نقش اتحادیه‌ها در مدیریت بازار گوشت مرغ کشور، تصریح کرد: در چند روز گذشته با ورود اتحادیه‌ها و همراهی مردم شاهد مدیریت بازار گوشت مرغ کشور بودیم.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی به صورت همه‌جانبه از اتحادیه‌ها و زنجیره‌هایی که در وضعیت فعلی قدم در مسیر مدیریت بازار گوشت مرغ کشور برداشته‌اند، حمایت خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی و صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی ملزم به پشتیبانی مالی و تسهیلاتی اتحادیه‌ها و زنجیره‌هایی هستند که اقدام به خرید، قطعه‌بندی، فریز و ذخیره‌سازی گوشت مرغ می‌کنند.

ساداتی‌نژاد با اشاره به تنظیم بازار گوشت مرغ با همراهی و همکاری مردم گفت: تنظیم بازار مردمی که برای اولین بار در کشور رقم خورده است تجربه بسیار خوبی بود، اتحادیه‌های مردمی از مردم برای تنظیم بازار مرغ کمک گرفتند و برای اولین بار در ۴۰ سال صف خرید برای حمایت از تولیدکننده تشکیل شده است.

وی ادامه داد: جلوه جدیدی در این زمینه اتفاق افتاده است و از صدا و سیما برای توجیه و ترغیب مردم تشکر می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با صادرات گوشت مرغ و مرغ زنده گفت: محدودیت‌های صادراتی گوشت مرغ و مرغ زنده به طور کامل حذف شده است، لذا هیچ‌گونه محدودیت و سهل‌انگاری در زمینه صادرات پذیرفتنی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید