وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم توجه به اراضی شیب‌دار و توسعه باغات شهرستان پلدختر تاکید کرد.

 سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در چهل و نهمین سفر استانی به استان لرستان در جمع خبرنگاران، گفت: ضرورت دارد که در بحث اراضی شیبدار و توسعه باغات در این منطقه حمایت‌های لازم انجام شود.

وی ادامه داد: برای این منظور اعتباراتی در نظر گرفته شده که بخشی از آن جذب شده که انشالله بتواند اشتغال خوبی را ایجاد کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مساله سیل در این استان، تصریح کرد: چند ایستگاه پمپاژ در سیل آسیب دیده‌اند که امیدواریم تعدادی تا پایان سال به بهره‌برداری برسد تا شرایط بهتری را برای کشت کشاورزان ایجاد کنیم.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار بی‌نظیری در کشاورزی و دامپروری در استان لرستان وجود دارد، همچنین لرستان سرآمد کشت محصولات دیم در کشور است.

ساداتی‌نژاد با بیان این که ظرفیت شیلات در حاشیه رودخانه‌ها وجود دارد و استان لرستان قطب شیلات به شمار می‌رود، گفت: ظرفیت شیلات اشتغال و ثروت خوبی به خصوص در حوزه خاویار ایجاد می‌کند و در این مهم ظرفیت خوبی در استان وجود دارد و بنا شده در برنامه تحول شیلات سهمیه خوبی را به این استان اختصاص دهیم.

مقام عالی وزارت با اشاره به خسارت وارده شده در حدود ۴۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی، افزود: به دنبال راهکار برای کمک به کشاورزان در این زمینه با پیشنهاد استاندار و نمایندگان این منطقه در مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی با اشاره بر این که حفظ روستا دارای اهمیت است، افزود: شهرستان پلدختر دارای ۳۰۰ روستا است که برای صیانت از اشتغال روستایی باید از حوزه کشاورزی و دامپروری حمایت کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که استان لرستان بالادست چندین سد در کشور و دارای اهمیت خاصی است، تصریح کرد: امیدواریم تا قبل از پایان امسال پروژه‌های مطالعه شده، تامین اعتبار شوند تا در سال آینده بتوانیم با انجام عملیات آبخیزداری در حوزه نگهداشت آب بخصوص آب مازاد در بالادست اقدام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید