وزیر جهاد کشاورزی گفت: رشد ۴.۳ درصدی ارزش افزوده بخش کشاورزی در بهار سال ۱۴۰۱ با اتخاذ سیاست‌های حمایتی مناسب در یک سال گذشته، نشانگر آن است که بخش کشاورزی می‌تواند محور توسعه کشور باشد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی ۶ مهر ۱۴۰۱ وزارت جهاد کشاورزی بر ظرفیت‌های فراوان بخش کشاورزی در توسعه صادرات غیرنفتی تاکید کرد.

وی افزود: در زمینه تولید محصولات باغی، گلخانه‌ای، دامی و … دارای ظرفیت‌های منحصر به فرد و جایگاه مناسبی هستیم. در همین راستا از صادر کنندگان بخش کشاورزی حمایت‌های ویژه‌ای خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی نیز نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات جهادی هستیم که خوشبختانه در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۱ گفت: رشد ۴.۳ درصدی ارزش افزوده بخش کشاورزی در بهار سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ناشی از اتخاذ سیاست‌های حمایتی مناسب، پایداری تولید و ارتقای بهره‌وری در یک سال گذشته بوده نشان دهنده آن است که بخش کشاورزی می‌تواند محور توسعه کشور باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با تمام توان در مسیر ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی، کاهش ضایعات، ارتقای ارزش افزوده و افزایش تولید بخش کشاورزی حرکت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید