وزیر جهاد کشاورزی گفت: درصدد استمهال وام «دامدار کارت» برای حمایت از دامداران هستیم.
سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه هیات دولت به استان یزد در بازدید از باغات پسته شهرستان مروست در جمع کشاورزان این شهرستان گفت: کشاورزان ما در تامین امنیت غذایی غیرتمند هستند زیرا دنیا در یکسال اخیر در تامین مواد غذایی دچار مشکل شده اما کمبودی در کشورمان وجود نداشته است.
وی افزود:  کشاورزی در طبیعت باز است و حوادث قهریه در این حوزه وجود دارد، کشاورزان این منطقه سرمازدگی را مطرح کردند بنابراین کمیته‌ای توسط معاونت باغبانی در منطقه ایجاد می کنیم و در فرصت باقی مانده  با استفاده از روش های موفق اجرا شده در سایر استان ها به این مهم کمک می کنیم.
به گفته مقام عالی وزارت، استمهال وام را نیز در نشست با رئیس جمهور مطرح خواهیم کرد تا تولید باغداران ادامه دار باشد‌.
ساداتی‌نژاد یادآور شد: درصدد استمهال وام «دامدار کارت» نیز هستیم.
وی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای جلوگیری از خسارت باغات، افزود: موضوع برق چاه ها و هزینه های آن و تعدیل پروانه چاه ها را نیز با وزارت نیرو مطرح می کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی درباره تسهیلات به عشایر نیز گفت: در حوزه عشایر نیز دامدار کارت را مجددا راه اندازی کرده‌ایم و ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان  اعتبار در فاز جدید برای آن در نظر گرفته شده است.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم با مصوبه‌ای تسهیلات جدیدی برای خسارت باغات استان یزد در نظر گرفته و حداکثر حمایت را داشته باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: برای مرمت قنوات نیز با توجه به خسارت سیل، اعتباری را در نظر خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید