وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصول سالم وظیفه و هویت کشاورز ایرانی است و به این منظور ما باید نهال سالم و گواهی شده در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی که صبح امروز به منظور حضور در همایش سراسری معاونت باغبانی به استان مازندران سفر کرده است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه باغات یکی از ظرفیت‌ها و مزیت‌های کشاورزی ایران بوده و مازندران یکی از لنگرهای کشاورزی ایران است و ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه باغبانی دارد.

وی افزود: اتاق اصناف کشاورزی ایران بازوی توانمند و ظرفیت بی‌نظیری در حوزه کشاورزی محسوب می‌شود و در شناسنامه‌دار کردن باغات اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی یک ماموریت مهم از سوی رئیس‌جمهور دارد که این ماموریت تولید غذای سالم، باکیفیت، ارزان و با منشاء داخلی است، لذا تولید محصول سالم وظیفه و هویت کشاورز ایرانی است و به این منظور ما باید نهال سالم و گواهی شده در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

وی ادامه داد: ما باید بسترهای تولید را رصد، پایش و مدیریت کنیم و بسترهای تولید را بشناسیم و بدانیم هر کدام از محصولات موجود در بازار مربوط به کدام کشاورز، باغدار و دامدار ایرانی است و از چه سم، کود، بذر و نهاده‌ای استفاده کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این مسیری است که در دنیا طی شده است و ما نیز با کمک اتاق اصناف کشاورزی ایران، کشاورزان و فعالان بخش خصوصی و سازمان حفظ نباتات این مسیر را پیش خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه به تازگی روز جهانی غذا را داشتیم، گفت: ما سه سازمان مهم در حوزه تولید غذای سالم داریم که شامل سازمان دامپزشکی، سازمان حفظ نباتات و سازمان غذا و دارو است که این سه سازمان متولی غذای سالم در کشور هستند.

مقام عالی وزارت تصریح کرد: ایجاد باغات مادری یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است که نهال گواهی شده را تولید می‌کند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه یکی از نواقص اصلی که در کشور داریم و در استان مازندران هم شاهد آن هستیم صنایع تبدیلی است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امیدواریم بتوانیم صنایع تبدیلی را در استان مازندران راه‌اندازی کنیم که برای این کار از شهرک‌های کشاورزی در این استان استفاده خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با مذاکراتی که انجام دادیم و با سرمایه‌گذاری که ما به ستاد اقتصادی دولت خواهیم برد به صورت ویژه به بخش صنایع تبدیلی کمک کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان عنوان کرد: از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم در این بخش سرمایه‌گذاری کنند، بخش کشاورزی بخش پرجاذبه و پربرکتی است و ما تمام امکانات وزارت جهاد کشاورزی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهیم داد تا بتوانیم بخش کشاورزی را رشد دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید