وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت توسعه صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.

سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ قرارگاه دیپلماسی غذایی گفت: در زمینه صادرات مرکبات، خشکبار و محصولات آبزی و دامی، بازارهای صادراتی مناسبی در منطقه و جهان وجود دارد که این امر با توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده کشاورزی ایران، فرصت بی‌نظیری در راستای افزایش درآمدهای ارزی و خلق ثروت برای کشور است.

وی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی سالم و بهداشتی گفت: خوشبختانه در یک سال گذشته در زمینه سلامت محصولات کشاورزی اقدامات خوبی صورت گرفته است، در همین راستا موانع و مشکلات بهداشتی که جریان صادرات محصولات کشاورزی را متوقف کرده بود به طور کامل برطرف و حل شده است.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: کاهش بروکراسی‌های اداری مربوط به صادرات محصولات کشاورزی، اصلاح و تغییر برخی از شیوه‌نامه‌های صادراتی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های بهداشتی بین‌المللی، رایزنی با بیش از ۲۰ کشور جهان در زمینه صادرات محصولات کشاورزی، از سرگیری صادرات برخی محصولات کشاورزی از جمله، سیب، کیوی، دام سبک، گوشت مرغ، خوراک آبزیان، فلفل دلمه‌ای و … در یک سال گذشته نشان دهنده اهمیت صادرات محصولات کشاورزی در دولت سیزدهم است.

وی با بیان این که بخش کشاورزی می‌تواند پیشران و موتور محرک اقتصاد کشور باشد، تصریح کرد: در این راستا اقدامات موثری صورت گرفته که امیدواریم با همت کشاورزان و بازرگانان کشور شاهد تداوم پیشرفت‌ها باشیم.

گفتنی است؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، سفیر ایران در چین، استاندار مازندران، تجار و بازرگانان و معاونان وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید