وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش نظارت‌ها و تنظیم بازار کالاهای اساسی کشاورزی از جمله محصولات پروتئینی تاکید کرد.

صبح امروز جلسه قرارگاه امنیت غذایی به ریاست سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر، روسای سازمان‌ها و مسوولان ذی‌ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه، سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، بر افزایش نظارت‌ها و تنظیم بازار کالاهای اساسی کشاورزی از جمله محصولات پروتئینی تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در راستای مدیریت بهینه بازار در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است. در همین راستا عرضه مستقیم مرغ منجمد به خرده‌فروشی‌ها در سامانه تامین و توزیع کالاهای اساسی (ستکاوا) در حال انجام است.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به آغاز بارش‌های پاییزی گفت: براساس اقدامات صورت گرفته و با استفاده از دانش فنی موجود، مولفه‌های اقلیمی موثر در وقوع پدیده‌های جوی از جمله دما، بارش، رطوبت و … به صورت لحظه‌ای رصد و هشدارهای لازم به کشاورزان داده خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم در سال زراعی پیش رو به واسطه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد کاهش میزان خسارت‌های ناشی از رخدادهای طبیعی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید