وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان و بی‌نظیر بخش کشاورزی، نباید نگاهمان فقط به بازار داخل باشد، لذا به دنبال تبدیل ایران به پایانه صادرات محصولات کشاورزی در منطقه هستیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ وزارت جهاد کشاورزی بر تولید سالم، استاندارد و باکیفیت محصولات کشاورزی برای مصرف داخل و صادرات تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: تولید محصولات کشاورزی سالم، استاندارد و باکیفیت از جمله مهمترین رسالت‌های وزارت جهاد کشاورزی است که مورد تاکید ریاست جمهوری نیز است.

ساداتی‌نژاد با بیان این که نگاه وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به بخش کشاورزی یکپارچه است و فقط مختص به مزرعه نیست، خاطرنشان کرد: معتقدم محصول خوب زمانی در مزرعه تولید می‌شود که بازار داخلی و صادراتی مناسبی برای آن وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی به دنبال شرکای اقتصادی توانمند در منطقه و دنیا هستیم بنابراین باید از ظرفیت‌های بازرگانی کشورهای آسیای میانه و کشورهای عضو پیمان‌های بین‌المللی همچون شانگهای استفاده کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های فراوان و بی‌نظیر بخش کشاورزی، نباید نگاهمان فقط به بازار داخل باشد، لذا به دنبال تبدیل ایران به پایانه صادرات محصولات کشاورزی در منطقه هستیم.

وی با بیان این که در راستای تقویت صادرات بخش کشاورزی، بسته‌ها و مشوق‌های حمایتی متنوعی را ارائه خواهیم کرد، تصریح کرد: اصلاح و بروزرسانی تعرفه‌ها و قیمت‌های پایه صادراتی محصولات کشاورزی، کاهش بروکراسی و تشریفات اداری مربوط به صادرات، اعزام رایزن‌های بازرگانی کشاورزی به کشورهای دنیا، انعقاد پیمان‌های تجاری منطقه‌ای و جهانی و راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید