وزیر جهاد کشاورزی از آغاز برنامه‌ریزی‌های دولت برای تأمین اقلام مورد نیاز شب عید خبر داد و گفت: در حوزه کالاهای اساسی کمبودی وجود ندارد و تمام تلاش دولت این است که با همراهی و همکاری تشکل‌ها و اتحادیه‌ها، بازار شب عید خوب و آرامی داشته باشیم.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین نیازهای مردم در آستانه سال نو، اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی، تأمین میوه شب عید را از طریق تشکل‌ها و اتحادیه‌های باغداران در استان‌ها پیش خواهد برد و ستاد تنظیم بازار هم به کمک اتحادیه‌ها این موضوع را مدیریت می‌کند.

وی با بیان این که برای تأمین گوشت، مرغ و تخم‌مرغ و دیگر مایحتاج مردم برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است، افزود: در حوزه کالاهای اساسی کمبودی وجود ندارد و نیازهای مردم به وفور تأمین می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی درباره برخی نوسانات در بازار میوه و صیفی‌جات توضیح داد: در حالت کلی هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد اما در حوزه محصولات کشاورزی در همه دنیا فصل برداشت و فصول انبارگردانی وجود دارد که این فرایند، هم هزینه‌بر و هم دارای عوارض و ضایعاتی است.

وی افزود: گاهی در فاصله برداشت، انبارگردانی و انتقال محصولات از یک منطقه به منطقه دیگر، بازار دچار نوسان و مشکل می‌شود که خانواده‌های ایرانی هم به این تقویم برداشت تقریباً آشنا هستند اما با مشکل کمبود مواجه نیستیم.

ساداتی‌نژاد که امروز در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری پاسخگوی تماس‌های تعدادی از شهروندان از اقصی نقاط کشور بود، در ارزیابی این نشست گفت: مجموعه‌ای از دامداران، کشاورزان و باغداران در این تماس‌ها مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند و تلاش کردیم در تماس با معاونت‌ها و مسوولان مربوطه، این مشکلات در استان‌ها و شهرستان‌ها را پیگیری و رفع کنیم.

وی با اشاره به این‌که در این تماس‌ها عمدتاً مسایل منطقه‌ای و عمومی مطرح شد، افزود: مردمی‌ترین وزارتخانه دولت، وزارت جهاد کشاورزی و مردمی‌ترین بخش اقتصاد ایران هم کشاورزی بوده و ۹۸ درصد کشاورزی ایران مربوط به مردم است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که دامداران و مرغ‌داران شرایط سختی در اصلاح اقتصادی و مردمی‌سازی داشته و نیازمند حمایت جدی هستند، خاطرنشان کرد: در همه سفرهای استانی با گروه‌های فعال در حوزه کشاورزی در ارتباط هستیم و تمام تلاش ما این است که بتوانیم به این اقشار کمک کنیم.

وی در عین حال متذکر شد: نسبت به ایده‌آل‌ها و مطالبات قطعاً فاصله داریم اما باید بر شرف دامداران و مرغ‌داران کشورمان که امسال برای تأمین پروتئین و غذای مردم کار بزرگی را انجام دادند، درود بفرستم که با وجود شرایط سخت، پای سفره مردم ایستادند.

ساداتی‌نژاد با اشاره به این‌که بخشی از مطالبات و خواسته‌ها مربوط به بازاررسانی و فروش است، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در این زمینه اتحادیه‌ها را فعال کرده و کار را به مجموعه‌های مردمی بسپاریم تا با سرعت بیشتری به حوزه‌های مختلف ورود کنند، زیرا با فعال کردن اتحادیه‌ها و تشکل‌ها و سپردن کار به آنها، سرعت خدمات‌دهی نیز افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید