دکتر سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در پیامی درگذشت پرفسور پرویز کردوانی استاد برجسته دانشگاه و چهره ماندگار کشور را تسلیت گفتند. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت پرفسور «پرویز کردوانی» استاد برجسته و چهره‌ی ماندگار کشور، موجب تالم و تاثر فراوان دوستداران منابع طبیعی و محیط زیست گردید. ایشان از چهره‌های تاثیرگذار در ارتباط با منابع طبیعی کشورمان به ویژه در حوزه کویرشناسی بودند که همواره مهمترین چالش‌ها و مسائل این حوزه را به دقت و به صورت مستمر بررسی می‌کردند و در مجامع علمی به دنبال رفع آنها بودند.
اقدامات ایشان در حوزه‌ی محیط زیست و کویرهای ایران، در واقع تلاش برای مقابله با چالش‌هایی همچون بحران آب، خشکسالی و مدیریت ریزگردها بود که جا دارد مراجع ذی‌ربط همچنان دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده از سوی ایشان را مورد پیگیری قرار دهند و در برنامه‌ریزی‌های آتی خود مدنظر قرار دهند.
فقدان این استاد برجسته را به خانواده محترم ایشان، همکاران، اساتید محترم دانشگاه‌ تهران، شاگردان ایشان و همه علاقمندان به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی کشورمان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

دکتر سیدجواد ساداتی نژاد
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی
29 مردادماه 1400

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید