رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با ارسال نامه‌هایی به وزاری صمت و جهاد کشاورزی با توجه به پایان مهلت دوساله اعتبار مصوبه شورای عالی سران قوا در خصوص لغو قانون تمرکز، خواستار بازگردانی اختیارات بازرگانی حوزه کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی شد.


سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی پس از پایان اعتبار دو ساله مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در خصوص لغو قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی طی نامه‌هایی به وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بر لزوم بازگردانی اختیارات به وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد.

گفتنی است پس از عدم موافقت مجلس شورای اسلامی با تشکیل وزارت بازرگانی بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا کلیه اختیارات حوزه بازرگانی بخش کشاورزی از جمله اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده شد و این موضوع مشکلات بسیار زیاد و ناهماهنگی‌هایی را در زمینه تولید، توزیع، صادرات و واردات محصولات کشاورزی به همراه داشت.

لازم به ذکر است رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از دریافت رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی در قالب توافقنامه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی قصد بازگردانی اختیارات به این وزارتخانه را داشت که با مخالفت رئیس جمهور این اقدام صورت نگرفت.

تصویر نامه‌های رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به شرح زیر است:

نامه دکتر ساداتی نژاد به وزیر صمت برای اجرای ق

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید