رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت:اعضای کمیسیون کشاورزی تاکید کردند برق چاه‌های کشاورزی باید بر اساس تفاهم نامه قبلی و برنامه ریزی انجام شده بین کشاورزان و شرکت توانیر قطع شود زیرا قطعی خارج از برنامه، خسارات زیادی را به همراه دارد.


سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز کمیسیون در خصوص بررسی وضعیت قطع برق چاه‌های کشاورزی، گفت: در نشست کمیسیون کشاورزی مجلس متولی زاده رئیس شرکت توانیر و تقی‌زاده خامسی معاون وزیر نیرو حضور داشتند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط خشکسالی فعلی تامین کالاهای اساسی و نیاز جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و امنیت غذایی در صدر تمامی اولویت‌ها قرار دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه دامداری‌ها و اراضی کشاورزی نیاز آبی دارند و این آب با استفاده از الکتروپمپ‌ها از چاه‌ها استخراج می‌شود قطعی برق بی برنامه و خارج از جدول زمانبندی آنها را با چالش روبه رو می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه گرمای زیاد موجب تنش آبی و اختلال در تولید و امنیت غذایی ایجاد می‎‌کند، اعضای کمیسیون کشاورزی تاکید کردند برق چاه‌های کشاورزی بر اساس تفاهم نامه قبلی براساس زمانبندی و برنامه ریزی قطع شود زیرا قطعی خارج از برنامه خسارات زیادی را به همراه دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای با اشاره به اینکه رئیس شرکت توانیر در نشست امروز کمیسیون کشاورزی متعهد شد بر اساس تفاهم‌نامه قبلی خود با کشاورزان، برق چاه‌ها را با برنامه ریزی قطع کند تا امنیت غذایی کشور دچار مشکل نشود، افزود: یک میلیارد و 600 هزار لیتر سوخت توسط موتورهای دیزلی برای تامین آب بخش کشاورزی مصرف می‌شود اگر مابه‌التفاوت این میزان از سوخت مصرفی در راستای احداث نیروگاه‌های کوچک خورشیدی هزینه شود می‌توان آب مورد نیاز بخش کشاورزی را بدون صرف هزینه تامین کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدواریم چاه‌های کشاورزی در جریان خاموشی‌ها وضعیت بهتری را داشته باشند و برق آنها بر اساس برنامه و تفاهم‌نامه قبلی قطع شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید