در پی دریافت گزارش‌های فراوان از کشاورزان منطقه کاشان و آران و بیدگل در رابطه با آغاز حمله ملخ به مزارع منطقه، دکتر سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم شریف کاشان و آران و بیدگل طی تماسی با رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان جناب آقای مظلومی و ارسال نامه‌ای به آقای مهندس چنگلوایی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور درخواست کردند اقدام فوری برای ملخ‌زدایی از مزارع و سم پاشی جهت ممانعت از آفت محصولات انجام گیرد.

جناب آقای مظلومی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ضمن حضور در مزارع یزدل از پایش میدانی مزارع منطقه خبر داد و گفت: با پیگیری‌های دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در سطح ملی و منطقه‌ای، امروز به اتفاق مهندس معین مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از مزارع منطقه بازدید کردیم. جهاد کشاورزی استان تا به الان حمایت خوبی در این زمینه داشته و هزینه‌های‌ سمپاشی تماما توسط این سازمان پرداخت شده است.

مظلومی تاکید کرد: مقرر شده است شناسایی مناطق آلوده و سم‌پاشی مستمرا ادامه یابد. علاوه بر آن برای دفع آفت از مزارع حوزه آران و بیدگل، هماهنگی لازم با مهندس آبانی مدیرکل جهاد کشاورزی شهرستان آران و بیدگل انجام شده است تا سم‌پاشی و آفت‌زدایی در مزارع این شهرستان هم انجام شود. با توجه به اینکه کانون اولیه ملخ در مراتع و جنگل‌ها هست که در اختیار اداره مناطبع طبیعی استان است، هماهنگی لازم برای دریافت منابع لازم جهت آفت‌زدایی صورت گرفت.

تلاش مجموعه اداره جهاد کشاورزی شهرستان و اداره منابع طبیعی بر این است تا کانون اصلی ملخ که عمدتا در جنگل‌ها و مراتع است انجام گیرد تا در سال آینده شاهد رشد ملخ ‌ای بومی و حمله به مزارع نباشیم و در کاهش خسارات ناشی از حمله ملخ‌ها رشد خوبی داشته باشیم. 


حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل، 13 اردیبهشت 1400

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید