جلسه هم‌اندیشی پیرامون مسائل محیط زیست و مدیریت پسماند صبح امروز 24 فروردین ماه 1400 در محل خانه ملت کاشان برگزار شد. در این نشست که پیرو جلسه‌ی نماینده مردم شریف کاشان و آران و بیدگل جناب آقای دکتر ساداتی نژاد با دکتر شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست برگزار شده است، پیرامون الزامات تبدیل شدن کاشان به پایلوت طرح‌های محیط‌زیستی کشور بحث و گفتگو شد. حضار در جلسه بر لزوم اجماع بین سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌، سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی با توجه به تکثر ذی‌نعفان و سازمان‌های متولی تاکید کردند.

در این نشست، حضار در مورد کارکردهای قابل تصور برای شهرک مدیریت پسماند اظهار نظر کردند. در ادامه نیز ساماندهی به اقتصاد و کسب و کارهای حوزه‌ی مدیریت پسماند و بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی مورد بررسی خبرگان حاضر در جلسه قرار گرفت. ساماندهی به انبارهای پسماند با توجه به وجود 130 انبار ضایعات در سطح شهرستان و 80 کارگاه شستشوی غیربهداشتی و غیرقانونی پلاستیک و پت از مهم‌ترین مسائلی بود که پیرامون آن گفتگو شد. نظر به تولید 200 الی 250 تن زباله در شهرستان به صورت روزانه و دغدغه‌ی شهروندان و مسئولین امر، در مورد راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدت برای ساماندهی چاله زباله نیز هم‌اندیشی صورت گرفت.

در نهایت مقرر شد چارچوبی مشتمل بر محدوده‌ی عملکرد، حوزه‌‌های فعالیت، فرآیندها و رویه‌ها توسط نهادهای مسئول تهیه شود تا نهایتا بتوان به طرحی جامع و مورد اجماع تمامی ذی‌نفعان، جهت ایجاد شهرک پسماند رسید. علاوه بر این مقرر شد آسیب‌شناسی دقیقی پیرامون اثرات زیست‌محیطی و فرهنگی طرح پیشنهادی صورت پذیرد تا آسیب‌ها و عوارض پروژه به حداقل برسد.


حوزه انتخابیه آران و بیدگل، 24 فروردین ماه 1400

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید