بسم الله الرحمن الرحیم

با دورد به امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب، دفاع مقدس و سلامتی مقام عظمای ولایت، عرض احترام به محضر ملت بزرگ ایران و مردم سرافراز منطقه فرهنگی کاشان و آران و بیدگل و شهدای سرافراز آن خطه.

یکی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی، پیوند ناگسستنی بین امام و مردم است که کشتی این انقلاب را از تمام گردنه‌های سخت عبور داده است. دشمن با شناسایی این ویژگی برجسته تمام تلاش خود را برای تضعیف و گستت این پیوند به کار بسته است. تحریم‌ها و مشکلات معیشتی و حتی تحریم غذا و دارو برای شکستن این پیوند است. اما تاریخ شهادت می‌دهد به فرموده امام راحل این مردم از مردمان عضر پیامبر و حضرت علی علیه‌السلام بالاترند چرا که با حفظ این رابطه محکم در کنار امام خود اسستادند و تمام فتنه‌ها را تا به امروز خنثی کردند. سال 1400 با توجه به تغییر دولت سال مهمی برای کشور است. اصلی‌ترین اولویت دولت آینده تمرکز بر مشکلات اقتصادی و اصلاح وضع معیشت مردم است. این کار بایک دولت انقلابی با تفکر جهادی امکان‌پذیر است. شرایط کشور امروز به تفکر «ما میتوانیم» نیاز داد. به دولتی نیاز دارد که به داخل کشور متکی باشد، نه به خارج کشور. به دولتی که با لبخند مردم شاد شود نه با لبخند دولتمردان آمریکایی و اروپایی. تجربه دولت‌های گذشته به ما آموخته است اگر مشکلی داریم به انتخاب های ما برمی‌‌گردد وگر نه انقلاب و آرمان‌های انقلاب و امامان انقلاب درست ترین انتخاب های این مردم در طول تاریخ تا به امروز بوده و هست. دنباله‌های غرب در کشور نیز به وعده‌های توخالی حکام آمریکایی دلخوش نکنند و دشمن هیچ وقت به ساده‌لوحان فرصت نمی دهد. ساده انگاری است که عده ای دنبال مذاکره و تاثیر آن بر انتخابات 1400 هستند. خرابکاری دشمن در سایت نطنز و شهادت شهید سلیمانی و فخری زاده اوج کینه آمریکا و اسرائیل با مردم ماست و قول و وعده آنان به هیچ کس وفا نکرده و وفا نخواهد کرد. اسرائیل هم بداند در مورد خرابکاری در نطنز ضربه‌ای دندانشکن دریافت خواهد کرد و این کارهای تروریستی و خرابکارانه نمی‌تواند عزم مردم ایران را در مسیر اقتدار سست کند.

و اما دولت دوازدهم در ماه‌های پایانی خود است. جناب آقای رئیس جمهور، هر چه بود تا به امروز گذشت. در حوزه سیاست‌های خارجی، اعتماد به وعده دشمنان، اتکا به بیرون به جای درون، عدم استفاده از نظر صاحبنظران، هزینه‌های زیادی به مردم و اقتصاد خانوار تحمیل کرده است لذا توصیه می‌کنم در ایام پایانی به حرف کارشناسان گوش کنید.

از مصادیق عدم توجه به نظر کارشناسی، یکی عدم توجه به نظر متخصصان در بحران کروناست که موجب افزایش بحران بیماری در کشور شده است.

مصداق بعدی، نپذیرفتن نظر کارشناسان در خصوص قیمت محصولات کشاورزی مانند گندم و سویاست. قابل تامل است چرا دولت جنابعالی، چرا جنابعالی قیمت تمام شده محصولی مثل گندم و سویا که برای امنیت غذایی کشور مهم است را نمی‌پذیرید؟ دنبال خرید غیرواقعی و زیر قیمت از کشاورزانید؟ چرا دولت حاضر است گندم و سویا را به چند برابر از خارج کشور خریداری کند ولی حاضر به پرداخت قیمت واقعی به کشاورز ایرانی نیست؟ لذا طبیعی است که شاهدیم کشاورزان مزارع گندم را به دامداران اجاره میدهند. زیرا درآمدی بالاتر از برداشت و فروش آن به 4000 ت ومان به دولت دارند. این هشدار به دولت برای واردات گندم در سال 1400 است. امروز قیمت تمام شده گندم بر اساس بررسی‌های کارشناسی بین 5500 تا 5800 تومان اعلام شده است. ضروری است وزیر محترم جهاد و اعضای محترم شورای قیمت‌گذاری هرچه سریعتر آن را تصوویب کنند و نشان دهند، مدافعان کشاورزان این کشورند. در غیر این صورت در امسال حداقل 5 میلیون تن واردات گندم به این کشور وجود خواهد داشت.

جناب آقای همتی رئیس محترم بانک مرکزی، به جنابعالی تذکر می‌دهم با توجه به شروع ماه مبارک رمضان، دقت کنید تجربه تلخ نیمه اول سال 99 را تکرار نکنید. عدم مدیریت ارز اول سال 99 عامل بسیاری از کمبودهای مرغ بود. امنیت غذایی اولویت اول ارز است و بی توجهی به آن برای کشور خسارت آور.

جناب آقای دکتر خاوازی به جنابعالی تذکر می‌دهم در حال حاضر فرمانده قرارگاه ساماندهی مرغ شمائید. دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. امروز مدیریت واحد است. با توجه به ماه مبارک رمضان، نظارت دقیق کنید، جوجه‌ریزی واقعی باشد، حداقل 150 میلیون تن در ماه، باید جوجه‌ریزی صورت گیرد. تامین جوجه یک روزه و مرغ منجمد برای ذخائر و مدیریت و کنترل واقعی از وظایف وزارت جهاد است.

اما مسائل منطقه / حوزه انتخابیه

تذکر اول من به وزیر را ه وشهرسازی است. تکمیل  بزرگراه آران و بیدگل به تهران عنوان کریدور مهم شمال جنوب کشور، جاده مشهد اردهال به جمکران، جاده کاشان به ابوزیدآباد که هر ماه شهروندان را دچار خسارت مالی و جانی می‌کند. از مطالبات جدی مردم این منطقه است که نیاز به تامین اعتبار دارد.

تذکر دوم من به وزیر بهداشت و درمان است. ضمن خداقوت، در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل، درمانگاه سفیدشهر، به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات و آمبولانس، در چندماه گذشته موجب از دست رفتن چند نفر از عزیزان و شهروندان شده است. عدم تکمیل درمانگاه ابوزیدآباد، عدم حل مشکلات درمانی مردم راجستان بزرک، افتتاح بیمارستان ثامن، تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان امام حسن آران و بیدگل نیاز به تامین مالی و توجه ویژه دارد.

تذکر سوم/چهارم  من به وزیر کار است برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی کاشان که تا به امروز معطل مانده است.

و تذکر آخر بنده به وزیر گردشگری برای عدم تامین اعتبار برای آثار تاریخی منطقه و عدم مقاوم‌سازی آبشار نیاسر و اعتبار به پارک ملی نجوم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید