سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به عملکرد دولت در تحقق شعار سال گذشته اظهار داشت: به طور کلی دولت در این زمینه موفقیتی نداشته و یا اینکه موفقیت پایینی داشته و نتوانسته به برنامه‌های خود در زمینه تحقق شعار جهش تولید برسد.

وی با اشار به وضعیت کنونی کشور در رابطه با تحقق دستاوردهای کشاورزی افزود: در زمینه کشاورزی از نگاه جهش تولید عقب هستیم به دلیل اینکه حمایت‌هایی که باید در این بخش صورت می‌گرفت انجام نشده و امیدواریم قانونی که مجلس شورای اسلامی مبنی بر خرید تضمینی محصولات کشاورزی مصوب کرده است بتواند عاملی در جهت جهش تولید محصولات کشاورزی باشد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس همچنین با اشاره به تشکیل شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی با مهم خواندن نقش این شورا در نرخ گذاری این محصولات بیان کرد: این شورا نقش مهمی در جهش تولید محصولات کشاورزی دارد و مصوبات آن را باید دولت به رسمیت بشناسد.

وی با اشاره به برخی تصمیماتی که در جلسه اخیر شورای قیمت گذاری در مورد قیمت چغندر قند و دانه روغی کلزا اتخاذ شده است، عنوان کرد: شنیده شده که بر روی این نرخ گذاری‌ها دولت انتقاداتی وارد کرده که دقیقا خلاف شعار جهش تولید و منویات مقام معظم رهبری است و باید همه در راستای تحقق این شعار تلاش کنیم.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر حمایت از کشاورزان بیان کرد: در همه دنیا از حوزه تولیدات کشاورزی حمایت می‌شود و به کشاورزان  یارانه می‌دهند و ما نیز باید این حمایت‌ها را انجام دهیم چرا که سال‌های سال این حمایت‌ها از بخش‌های کشاورزی صورت نگرفته و باید هم اکنون با روش‌های جدید جایگزین شود.

3 فروردین ماه 1400، پایگاه خبری تهران نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید