برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر در تاریخ 25 اسفند ماه 1399 میزبان دکتر سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و صدیف بیگ زاده، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صمت با موضوع بررسی بازار محصولات غذایی شب عید بود.


سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به جلسه امروز نمایندگان مجلس با وزیران صمت و جهاد کشاورزی و مسئولان ذیربط گفت: مشکلات می‌تواند ناشی از کمبود تولید به واسطه عرضه ناکافی و نامناسب نهاده‌ها باشد و یا ناشی از نظام توزیع، اما اساسا، چون تمرکز اختیارات نداشته ایم سوء مدیریت را می‌توانیم ببینیم.

او با بیان این که امروز مشکل ما در توزیع است گفت: قرار شد که وزارت صمت، مرغ را در کشتارگاه تحویل بگیرد نه در میدان بهمن و بار پلمب شده را در میدان بهمن خود عوامل وزارت صمت باز کنند و در استان‌ها و شهرستان‌ها هم عرضه مستقیم با کمک اصناف و ادارات صمت پیگیری شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که اختیارات باید به دست یکی باشد گفت: ما حتما در نظام توزیع مشکل داریم، هنوز ما یک سامانه برای توزیع مناسب کالاهای اساسی و رهگیری آنها نداریم، ما ۴۰، ۵۰ هزار تولیدکننده مرغ داریم و برای ما ننگ است که بخواهیم ۵۰ هزار تن مرغ وارد کنیم.


25 اسفند ماه 1399
منبع: شبکه خبر