سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل و رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط ریست مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منطقه شمال اصفهان در کاشان بازدید کرد. به گزارش ایرنا، ساداتی‌نژاد در این بازدید از نزدیک در جریان چگونگی تهیه، پردازش و انتشار تولیدات خبری و تصویری خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت و با کارکنان نمایندگی این سازمان در کاشان دیدار کرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: منطقه شمال اصفهان به دلیل پیشینه تاریخی و رویدادهای مهم در طول سال از ظرفیت رسانه‌ای بسیار زیادی برخوردار است و پوشش رسانه‌ای رویدادهای این منطقه باید نسبت به سایر مناطق کشور متفاوت باشد.

وی با بیان اینکه رسانه، پیشران است و با ایجاد تحرک، پویایی و مطالبه نبض جامعه را در اختیار مسوولان می‌گذارد، تصریح کرد: منطقه شمال اصفهان در صورت تقویت ساختارهای رسانه‌ای، می تواند تحول بزرگی در کشور خلق کند. به گفته وی، هر چند خانواده رسانه در کاشان به دلیل کمبود امکانات، فقیر و دچار ضعف ساختاری است اما ایثار و از خودگذشتگی فعالان این حوزه، ضعف‌ها را پوشش می‌دهد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط ریست مجلس شورای اسلامی با تسلیت درگذشت والده یوسف صائب خبرنگار نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در کاشان که ساعاتی پیش از حضور وی در ایرنا به دیار باقی شتافت، مسوولیت‌پذیری این خبرنگار را برای پوشش رسانه‌ای برنامه امروز تحسین کرد.

مسوول نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در کاشان نیز در این دیدار با یادآوری ظرفیت‌های فراوان منطقه شمال اصفهان در حوزه‌های مختلف گفت: حمایت بیش از پیش مسوولان از رسانه‌ها نویدبخش روزهای خوشی برای منطقه خواهد بود. 

سعید صادقی مقدم با یادآوری برگزاری نخستین میزگرد خبری ایرنا کاشان با موضوع نهج‌البلاغه و قدردانی از حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه و فرماندار ویژه در این میزگرد اظهار امیدواری کرد که چنین میزگردهایی با موضوع‌های مختلف به عنوان یکی از موثرترین فعالیت‌های رسانه‌ای در سال ۱۴۰۰ به صورت مستمر در منطقه شمال اصفهان برگزار شود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، در سال ۱۳۱۳ خورشیدی و با تاسیس «آژانس خبری پارس» بنا گذارده شد و در طول بیش از هشت دهه فعالیت، افزون بر جریان‌سازی خبری یکی از منابع مهم خبری دیگر رسانه‌های داخلی و خارجی بوده است. نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است. شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

مشروح این مصاحبه در روزهای آینده منتشر می‌شود.


14 اسفندماه 1399، حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید