به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، همایون حائری معاون وزیر نیرو صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شهید قاسم سلیمانی در برزک کاشان اظهار کرد: با صحبتی که با سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام شده، در مراحل بعدی ساخت داخل پنل‌های خورشیدی با کلیه جزئیاتش داخل کشور انجام ‌می‌شود.

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به اینکه منطقه برزک شرایط آب و هوایی خوبی دارد فرصت خوبی است تا با این نیروگاه ۱۰ مگاواتی شروع و در آینده ۱۰۰ مگاواتی ایجاد شود. از امروز که استارت این نیروگاه زده شد و ظرف ۶ ماه ۱۰ مگاوات داخل مدار خواهد آمد. با توجه به اینکه زیرساخت‌های این منطقه آماده است امیدواریم به‌ زودی از برق این نیروگاه خورشیدی و در تابستان پیش رو استفاده کنیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد نیز در این مراسم اظهار کرد: پیگیری‌ها برای احداث یک نیروگاه خورشیدی از دو سال قبل شروع و اولین نیروگاه ۱۰ مگاواتی در جاده برزک ساخته خواهد شد و به‌ زودی شاهد اتصال آن به شبکه ظرف چند ماه خواهیم بود. حدود 5 ماه زمان لازم است تا این پروژه به بهره‌برداری برسد. روند نیروگاه‌های خورشیدی در کاشان روند کندی دارد و در جاده برزک تا ۱۵۰ مگاوات به شهرک انرژی خورشیدی تبدیل خواهیم کرد. صد در صد سرمایه از بخش خصوص است و ۶ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای این پروژه انجام شده است.


2 اسفندماه 1399، خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید