رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به مصوبات کمیسیون کشاورزی در خصوص رفع مشکلات مربوطه به تعدیل چاه‌های استان هرمزگان گفت:شورای حفاظت از منابع آب استان و شهرستان‌ها متولی تعدیل پروانه‌ چاه‌ها شدند.

سیدجواد ساداتی نژاد در تشریح نشست جمع بندی مصوبات نظارت میدانی کمیسیون کشاورزی از شرق هرمزگان، گفت: امروز در خصوص مواردی که در استانداری هرمزگان با حضور معاونان وزرا و مسئولان اجرایی جمع بندی شده بود، تصمیمات مقتضی گرفته شد. مسائل مربوط به حوزه کشاورزی، شیلات، منابع آب کشاورزی و شرب، منابع طبیعی، آبخیزداری، آموزش عالی و همچنین مسائل مربوط به حوزه تسهیلات با حضور مدیر عامل بانک کشاورزی در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم منشا اثرات خوبی برای کشاورزان شرق هرمزگان تا پایان سال و سال آینده باشد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه منطقه شرق هرمزگان قطب کشاورزی است و درحوزه تولیدات گلخانه‌ای از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار بوده و باید به رشد قابل قبولی دست پیدا کند، افزود: به دلیل ملاحظات منطقه‌ای تصمیم گرفتیم مسائل مربوط به جهش تولید شیلات را با جدیت بیشتری در کمیسیون کشاورزی پیگیری کنیم. بر همین اساس هم موضوع مذکور را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم موانع آن در سال 1400 برطرف شده و شاهد رشد مناسبی درحوزه شیلات و پرورش آبزیان باشیم.

وی به مصوبات نشت امروز کمیسیون کشاورزی در خصوص مشکلات مربوط به مجوز صیادی اشاره کرد و گفت: در خصوص مسائل مربوطه به منابع آب و تعدیل پروانه‌ چاه‌ها به عنوان یکی از مطالبات مردم نیز تصمیم خوبی گرفته شد؛ در همین راستا شورای حفاظت از منابع آب استان و شهرستان‌ها متولی تعدیل پروانه‌ چاه‌ها شدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از استاندار هرمزگان درخواست داریم ازمحل منابع استانی و ردیف مکران به توسعه زیرساخت‌های شرق استان کمک کند؛ قطعاً با پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر شاهد بهبود وضعیت کشاورزی استان خواهیم بود از طرفی ما  نیز در کمیسیون کشاورزی برای پیگیری مصوبات هر سال سفر نظارتی به این منطقه  خواهیم داشت.


25 بهمن 1399

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید