دکتر سید جواد ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر خود به شهرستان اردستان از شرکت کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان بازدید کرد.

این شرکت شش واحد در سراسر کشور دارد که دو واحد آن با نام‌های واحد کشاورزی چهارميل و واحد پرواربندی گوساله در شهرستان اردستان قرار گرفته است.

واحد زراعت ، باغداری و تولید نهال چهارميل اردستان در 12 كيلومتري جنوب غربي اردستان ( روستاي چهارميل ) واقع و در حدود 1900 هكتار زمين باير و دایر كه شامل 25 حلقه چاه عميق بوده كه تماماً برقي و آبياري در مزارع به صورت باراني از نوع كلاسيك ثابت و متحرك و در باغات و ساير كشتها مي باشد و توليدات عمده این واحد يونجه، گندم و جو، پسته، ذرت علوفه اي، تولید نهال است. در این واحد 185 هكتار باغ پسته، 289 هكتار يونجه و حدود 281 هكتار تحت كشت ساير محصولات زراعي مي باشد. الباقي به علت محدوديت خاك (سنگلاخي و بسيار سبك) و محدودیت منابع آبي به صورت آيش و يا غير قابل استفاده مي باشند.

واحد پرواربندی گوساله حسین آباد اردستان نیز در فاصله 1 کیلومتری از روستای حسین آباد اردستان واقع شده که مساحت آن حدود 8 هکتار با 18 سالن پروار و 5 انبار سرپوشیده خوراک میباشد. ظرفیت هر سالن حدود 300 راس گوساله است و در مجموع توان پروار 5000 راس گوساله در این مجموعه امکان پذیر است. این واحد سالانه 1500 تن گوشت قرمز تولید می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید