سیدجواد ساداتی نژاد با بیان اینکه شرایط وضعیت نهاده‌های دامی نسبت به آذرماه بهبود یافته است؛ اظهار داشت: با توجه به وضعیت جوجه‌ریزی در ماه‌های تیر و مرداد در کشور؛ وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صمت و بانک مرکزی باید دقت لازم را داشته باشند تا در شب عید و ماه مبارک رمضان با افزایش قیمت روبرو نشویم و این هشداری واضح است.

ساداتی نژاد در ادامه درباره آخرین وضعیت نهاده‌های دامی گفت: در آخرین جلسه این کمیسیون در خصوص تامین ارز نهاده‌های دامی و پیگیری‌های ۶ ماه گذشته؛ همراهی و همکاری بین بانک مرکزی در تامین ارز و حوزه توزیع بهبود یافته است.

وی افزود: هم اکنون بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی تسلط بیشتری دارد و در بحث ارز هم بانک مرکزی تمام تلاش خود را داشته است، اما متاسفانه در بخش تصمیم گیری دچار پراکندگی هستیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: در حوزه قیمت محصولات کشاورزی و ساماندهی وضعیت بازار در صورتی به نتیجه مطلوب خواهیم رسید که اختیارات نزد جهادکشاورزی باشد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه برای رسیدن به یک پاسخگویی درست به مردم، مجلس باید ناظر داشته باشد، ادامه داد: صفر تا صد این موضوع باید در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد.

وی با یادآوری این نکته که در جلسات غیر علنی کمیسیون کشاورزی افزایش قیمت در آذرماه را تذکر داده بودیم، افزود: هم اکنون شفاف و روشن از این طریق اعلام می‌کنیم که باید وزیر جهاد کشاورزی دقت لازم را داشته باشند که در ایام شب عید و ماه مبارک رمضان مشکلاتی ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تخم‌مرغ نیز گفت: در خصوص این محصول دچار آشفتگی هستیم و اگر این مشکل حل نشود در ماه‌های آینده با چالش‌های جدی تری در افزایش قیمت تخم‌مرغ خواهیم داشت.


منبع: تحلیل بازار

21 دی 1399

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید