رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دامپروری صنعتی در این استان ضعیف است که نیاز به اعتبار هزار میلیارد تومانی دارد.


سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بعدازظهر پنج شنبه، 18 دی ماه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در طی سفر دو روزه به استان چهارمحال و بختیاری از مجموعه 15 پروژه در زمینه‌ باغات، انتقال آب، گلخانه‌ها، آبزی پروری، دامپروری و صنایع تبدیلی بازدید شد.

وی بیان کرد: 25 درصد تولید ناخالص داخلی استان در حوزه کشاورزی است لذا باید برای رشد اقتصادی در این بخش تلاش ویژه‌ای انجام داد، سطح زیر کشت 250 هزار هکتار و برداشت یک و نیم میلیون تن تولید در سال در این استان صورت می‌گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا لازم است در بخش کشاورزی حمایت‌های در موارد زیر صورت گیرد؛ طرح توسعه و آبیاری 15 هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری که اعتباری حدود 600 میلیارد تومان نیاز دارد.

وی افزود: پروژه‌های نیمه تمام تامین انتقال آب اراضی وابسته به توسعه باغات است که برای اتمام آن‌ها حدود 100 میلیارد تومان اعتبار لازم است، 18 شهرک‌ کشاورزی در سطح استان شروع شده که متاسفانه در زیر ساخت دارای مشکل است و برای اتمام این‌ها مبلغی حدود 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به یکی از نقاط قوت استان، بیان داشت: پرورش ماهیان سردابی از نقطه قوت این استان است که بیش از 700 پرورش ماهی مجوز گرفته‌اند و 400 عدد فعال هستند که تقریبا حدود 24 هزار تن در سال تولید دارند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: استان در حوزه پرورش ماهیان سردابی دارای زنجیره کاملی است و با این ظرفیت حدود 7هزار اشتغال و نزدیک 5 هزار میلیارد تومان گردش مالی در این صنعت شکل گرفته است لذا باید تسهیلات لازم برای اندک محدودیت‌ها صورت گیرد.


منبع: خبرگزاری خانه ملت

18 دی 1399

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید