رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قابل قبول نیست که کشت و صنعتی با این ابعاد فقط اجاره داری کند و از مسئولیت اجتماعی خود غافل شود.

دکتر “سیدجواد ساداتی نژاد” در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون از زیر ساخت ها و مزیت های بخش کشاورزی  در پاسخ به انتقادات افکار عمومی مبنی بر بی تفاوتی کشت و صنعت جیرفت نسبت به مسئولیت اجتماعی خود در منطقه جنوب کرمان اظهار کرد: کشت و صنعت جیرفت شرکت  فعالی است و ارزش افزوده و درآمد بالایی دارد  و در دنیا برای این چنین شرکت های بزرگی مسئولیت های اجتماعی تعریف شده که باید متعهد به مسئولیت اجتماعی خود  باشند و کشت و صنعت جیرفت نیز باید به این مهم در  منطقه عمل کند.

وی  یکی از مسئولیت های اجتماعی کشت و صنعت را  پیشتازی در حوزه کشاورزی در صنعتی کردن، بازار شناسی، بازکردن بازار های جدید، ایجاد برند  و … عنوان کرد و افزود: کشت و صنعت باید کمک کننده به کشاورزان خرده مالک باشد و برندسازی کند، برای محصولات منطقه، بازار های هدف و مسیر صادرات را باز نموده و با احداث پایانه های صادراتی  بستر لازم برای انتفاع عمومی را فراهم کند.

ساداتی نژاد با انتقاد از وضعیت سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی در جنوب کرمان اظهار کرد: جای سردخانه پیشرفته در جنوب کرمان خالی است و کشت و صنعت همچنین می تواند سردخانه های مجهز در این منطقه راه اندازی کند زیرا  سردخانه های جنوب کرمان مجهز نیستند، گلخانه مدرن در این منطقه  وجود ندارد و باید کشت صنعت کمک کند تا بخش کشاورزی  به این سمت حرکت کند.

وی بنیه مالی  کشت و صنعت جیرفت را مثبت ارزیابی کرد و افزود: قابل قبول نیست که کشت و صنعتی با این ابعاد فقط اجاره داری کند زیرا اجاره داری ساده ترین کار ممکن است.   این شرکت باید در احداث صنایع جانبی بخش کشاورزی  پیشتازی داشته باشد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد کشت و صنعت جیرفت و عدم وجود نماد عملی گفت:  در منطقه جیرفت نمادی از محصولات کشاورزی منطقه  که معرف فعالیت کشت و صنعت باشد وجود ندارد و باید این شرکت مسئولیت اجتماعی خود را در برابر مردم  انجام دهد و این روند پذیرفته نیست.

به گزارش ایسنا، «محمود رییسی» فرماندار عنبرآباد نیز در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از واحدهای تولیدی در دست احداث این شهرستان در جمع خبرنگاران  گفت: مجتمع تولیدی نیلی صنعت ۷۶ در صد پیشرفت فیزیکی دارد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شده  و تاکنون ۶۳۰ میلیارد تومان هزینه  در بر داشته و برای تکمیل  آن  ۱۷۰ میلیارد تومان نیاز است.

وی ظرفیت نیلی صنعت را ۱۵۰ هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: مجتمع تولیدی نیلی صنعت در ۱۲ فاز در دست احداث است که  شامل تولید و بسته بندی رب گوجه فرنگی، فرآوری خرما، انواع سس، انواع سبزی و میوه خشک است.

فرماندار عنبرآباد گفت: با راه‌اندازی این مجتمع زمینه اشتغال۵۱۷ نفر فراهم می شود.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید