با اجرای موفق طرح ملی ارتقای امنیت و سلامت گوشت مرغ بالاخره پس از 420 روز تلاش مستمر متخصصان شرکت مرغ مادر و اجداد دیزباد، بالاخره نخستین محموله 36 هزار قطعه‌ای جوجه یک روزه آمیخته لاین داخلی مرغ آرین روانه مرغداری‌های کشور شد. این موفقیت آغازی بر فرایند تحقق خودکفایی، سلامت و امنیت غذایی کشور خواهد بود.

با اینکه لاین مرغ حلقه‌­ی آغازین زنجیره تولید در صنعت گوشت مرغ می­‌باشد، ورود سویه‌های خارجی و گرایش مردم به مصرف مرغ‌ها درشت جثه موجب شد تا سهم لاین مرغ آرین، به عنوان لاینی داخلی، از 85 درصد دهه هشتاد به صفر درصد میل کند. افزایش اهمیت درونزایی اقتصاد و جهش تولید با تکیه بر زنجیره‌­های ارزشی به خصوص در بخش کشاورزی برای تأمین امنیت غذایی به تدوین «طرح ملی ارتقای امنیت و سلامت گوشت مرغ» انجامید که گام مهم این طرح احیای مرغ لاین آرین می‌­باشد.

به منظور احیای این لاین داخلی، مدیران شرکت مرغ مادر و دیزباد در مهرماه سال 98 به همراه یک گروه کارشناسی، از مزرعه لاین مرغ آرین وزارت جهاد کشاورزی بازدید کردند که در نهایت جوجه اجداد این لاین به یکی از مزارع این شرکت منتقل شد. در خرداد ماه سال 99 اولین فارم مرغ مادر آرین جوجه­‌ریزی شده و در تاریخ 26 آذر ماه 1399 شاهد تولید اولین محموله جوجه تجاری آمیخته آرین در کشور بودیم که پس از طی 420 روز تلاش‌های مستمر متخصصان جوان صنعت طیور کشور روانه بازار شد.

با وجود اینکه گله پایه لاین آرین حدود سی سال پیش وارد کشور شده و در آغاز کار سهم گوشت تولیدی حاصل از مرغ‌­های این لاین بیش از 85 درصد بود ولی طی پانزده به تدریج سهم این لاین به صفر نزدیک شد. با در نظر گرفتن اینکه کشورهای دارنده لاین مرغ در دنیا کمتر از تعداد انگشتان دست است؛ می‌­توان به راحتی نتیجه گرفت که همین شرکت­‌های معدود در دنیا، بازار جهانی مرغ اجداد و در نتیجه زنجیره تولید طیور را کنترل می‌کنند.

حال با اجرای این طرح و بهره‌­گیری از امکانات موجود از جمله حدود 20 فارم مرغ مادر برای پرورش جوجه­‌های حاصل از مرغ اجداد آرین تولید شده توسط شرکت دیزباد به تکثیر جوجه‌­های تجاری قابل عرضه به بازار پرداخته و هدف این اقدام افزایش سهم مرغ آرین در بازار کشور به منظور ایجاد پایداری در زنجیره تولید گوشت مرغ می­‌باشد.

30 آذرماه 1399

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید