جزئیات طرح دوفوریتی اصلاح قانون خرید تضمینی گندم که روز گذشته تازگی با موافقت نمایندگان در صحن علنی مجلس به تصویب رسید  توسط دکتر سید جواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بیان شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در تشریح این طرح گفت: طرح دو فوریتی اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی که امروز صبح در صحن علنی تصویب شده بود، با حضور نماینده شورای نگهبان، وزارت جهاد کشاورزی و اتاق تعاون مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جزئیات این طرح بعد از بحث و بررسی و اصلاحات لازم تصویب و قرار شد، روز سه‌شنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

براساس این طرح قیمت تضمینی گندم در سال 1399-1400 با استناد به همین قانون تعیین خواهد شد. در ادامه نشست اعمال ماده 234 درباره قانون تمرکز اختیارات واگذار شده وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، بررسی شد و بعد از رای گیری اعمال ماده 234 نسبت به عودت این اختیارات به وزارت جهاد کشاورزی تصویب شد که در صحن قرائت خواهد شد.

 دکتر ساداتی نژاد با اشاره به اینکه دولت در زمینه اجرای قانون تمرکز اختیارات واگذار شده وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت به وظایف خود عمل نکرده است، گفت: در زمان تصویب این قانون در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا شروطی برای وزارت صمت قید شد که باید براساس آن، این وزارتخانه نقشه راهی را برای تنظیم بازار تعیین می‌کرد. وزارت صمت این شروط را رعایت نکرده و طی این یکسالی که اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به این وزارتخانه داده شده، ما عملا شاهد یک آشفتگی در محصولات غذایی و کشاورزی هستیم.

23 شهریور 1399

منبع: خبرگزاری خانه ملت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید