علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

– تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در تکمیل پل خمینی شهر و لزوم تأمین روشنایی جاده خمینی شهر به نجف آباد. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم اتخاذ تدبیر در خصوص مشکلات معیشتی مردم و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی.

– تذکر محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تجدیدنظر درباره مصوبه شورای عالی شهرسازی در رابطه با طرح توسعه مجلس و مغایرت آن با ضوابط شهرسازی و معماری و نقض حقوق شهروندان تهران از جهات مختلف.

– تذکر مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو و 16 نماینده به رئیس جمهور: اقدام غیرقابل توجیه رئیس جمهور در خصوص وزارت صمت و دخالت افراد غیرمسئول و اطرافیان رئیس جمهور در تصمیمات کلان کشور.

– تذکرطیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و 5 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: علت اجرایی شدن و عدم توقف حذف رشته‌های کاردانش چیست؟

– تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو به همراه 4 نماینده دیگر به رئیس جمهور: تسریع در تأمین اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و ضدعفونی‌کننده‌ها.

– تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به وزیر نیرو: تسریع در پرداخت حقوق معوق سه ماهه کارگران خط آبرسانی از زاینده رود به کاشان. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی:  تسریع در توزیع ذرت و سویای مورد نیاز مرغداران برای متعادل‌سازی بازار عرضه و تقاضا. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم خارج شدن نام واحدهایی که به استناد مصوبه شورای پول و اعتبار مشمول امهال بدهی بانکی می‌باشند از سرفصل بدهکاران بانک مرکزی. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم اجرای مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط سازمان تأمین اجتماعی پیرامون تخصیص در پرداخت حق بیمه کارفرما به صورت یک سوم نقد و دو سوم اقساط.

– تذکرسیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب به همراه 5 نماینده به وزیر نیرو: لزوم تحقیق برای رعایت ملاحظات زیست محیطی قبل از هرگونه توسعه نیروگاه شازند با توجه به وعده رئیس جمهور.

– تذکرسیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران بیدگل به رئیس جمهور: با توجه به ممنوعیت واردات لنت خودرو به کشور، علت عدم اختصاص ارز به تولیدکنندگان داخلی برای واردات مواد اولیه چیست.

– تذکر بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس به وزیر راه و شهرسازی: شروع هر چه سریعتر پروژه 3 کیلومتر جاده حوزه انتخابیه.

– تذکربهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان به وزیر جهاد کشاورزی: وضع آشفته سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به لحاظ ضعف مدیریتی که منجر به گرفتاری کشاورزان شده است.

– تذکر شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان، بردسیر به رئیس جمهور: رسیدگی به مشکلات ناشی از شوک ارزی سال 97 و نیروگاه غیردولتی احداث شده که با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده است. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: آقای رئیس جمهور مردم نجیب ایران اسلامی را در وضعیت افزایش ناگهانی قیمت‌ها دریابید.

– تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خور، بیابانک به وزیر اقتصاد: تسریع در پرداخت وام‌های ازدواج و توجه به افزایش قیمت کالا.

– تذکر علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر اقتصاد و دارایی؛ واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز به پیشنهاد سرپرست وزارت صنعت و معدن موجب هرج و مرج و اخلال در نظام قیمتی و سبب افزایش فوری نرخ ارز می گردد، توقف فوری ضرورت شرایط حساس را به دنبال دارد، همچنین به ریاست جمهور؛ موضوع واردات بدون انتقال ارز علاوه بر هرج و مرج بر بازار ارز و گرانی سبب اختلال جدی در اقتصاد کشور می شود. توقف فوری این امر ضروری است. همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ ضرورت تصمیم گیری و تسهیل در مورد افزایش حقوق بازنشستگان با توجه به اینکه تبصره 12 قانون بودجه سال 99 حداقل حقوق را 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین کرده است.

تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی به ریاست جمهور، جبران خسارت های وارده به ساکنین مناطق نزدیک به معادن، همچنین تذکر به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی؛ در خصوص علت عدم اجرای بند ج ماده 35 برنامه ششم توسعه مبنی بر برق دار کردن چاه های آب کشاورزی.

تذکر حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی؛ با تشکر از سفر شما به استان سیستان و بلوچستان متاسفانه شنیده ها حاکی از آن است که پروژه طرح 46 هزار هکتاری سیستان به زودی توسط دولت افتتاح می شود، با توجه به اینکه بخش های مهم و اساسی کامل نشده مردم در سفر شما نسبت به ناقص بودن طرح به شدت اعتراض داشتند و قول داده شد تا رفع نواقص این طرح افتتاح نمی شود حال سوال مردم این است که آیا معجزه ای رخ داده که در بازه یک هفته ای نواقص طرح برطرف شده است.

تذکر احمد سالک کاشانی به رئیس جمهور؛ رسیدگی به وضعیت نگران کننده جانبازان، خانواده شهدا و ایثارگران که سرمایه گران سنگ انقلاب اسلامی هستند ضروری است تقاضا دارم دستور لازم را در این زمینه صادر کنید، همچنین به وزیر کشور؛ سزاوار نیست پس از 20 سال به درخواست مردم بخش های شرق شهرستان اصفهان در جهت ارتقا به شهرستان بی توجهی شود لذا خواهشمندم سریع تر دستور اقدام صادر شود.

تذکر شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان به ریاست جمهوری؛ در اجرای اصل 76 قانون اساسی و 212 آیین نامه داخلی مجلس تقاضا داریم اقدامات لازم برای اثرات زیست محیطی طرح ها و پروژه ها و همچنین تصرف مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت از محیط زیست را صادر فرمایید.

تذکر محمود صادقی به وزیر راه و شهرسازی؛ مصوبه سال 1392 شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در خصوص طرح توسعه مجلس شورای اسلامی که مغایر با ضوابط شهرسازی و معماری است و از جهات مختلف حقوق شهروندان را نقض می کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید