این تذکرات کتبی که در جلسه علنی امروز توسط علی اصغر یوسف‌نژاد قرائت شد به شرح زیر است:

سید محمد جواد ابطحی به وزیر صنعت: صادرات سنگ آهن با توجه به نیاز شرکت‌های تولیدی داخلی از جمله ذوب آهن به این مواد برچه اساسی صورت می‌گیرد؟ به وزیر امور خارجه: لزوم ارائه گزارش از دیپلماسی اقتصادی که سال‌هاست وعده آن را به نمایندگان داده می‌شود، به رییس جمهور: تورم و گرانی کالاهای اساسی اقشار ضعیف جامعه را مستاصل کرده چرا برای کنترل گرانی و انجام وظایف خود در قانون اساسی عمل نمی کنید، به وزیر صنعت: لزوم توجه به شرایط نابسامان خودرو و گرانی لجام گسیخته قیمت خودرو که نتیجه تعیین قیمت کارخانه ۵ درصد زیر بازار است که جنابعالی آن را طراحی کردید.

ابوترابی به وزیر صنعت: لزوم نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها در روزهای اخیر، به وزیر نیرو: لزوم لایروبی رودخانه‌ها به منظور جلوگیری از سیل و ضرر به بیت المال و مردم، به وزیر صنعت: با توجه به اعتراض عموم مردم در خصوص عدم امکان ثبت نام خرید اینترنتی محصولات خودروسازان را بررسی نمایید چرا و چه کسانی و از چه طریقی محصول را خریداری می کنند؟

حاجی دلیگانی به وزیر نیرو: تسریع در آغاز عملیات اجرایی اصلاح لوله گذاری خیابان طالقانی شاهین شهر با عنایت به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار جهت اجرای طرح و هماهنگی به منظور تخصیص و ابلاغ اعتبارات مورد نیاز با توجه به خسارات متعدد وارده در پی ریزش‌های مداوم و برای پیشگیری از خسارات جانی، به وزیر کشاورزی: لزوم فراهم نمودن شرایط رفت و آمد کشاورزان به ویژه کشاورزان ایرانی در کشور عراق که اقدام به کشت کرده و به خاطر شیوع ویروس کرونا امکان ورود مجدد به آن کشور را ندارند، به وزیر صنعت: لزوم رسیدگی به بازار خودرو علیرغم اینکه خرید و فروش‌ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا دو ماه است که کاهش یافته اما همچنان رشد قیمت را تجربه می کنند، به رییس جمهور: لزوم رسیدگی به افزایش قیمت مواد غذایی به خصوص برنج و حبوبات در ماه مبارک رمضان.

سید مصطفی ذوالقدر به وزیر کشاورزی: لزوم برخورد جدی و فوری با کشتی‌های صید ترال که اخیرا در سواحل خلیج فارس به خصوص بندر جاسک اقدام به صیادی غیر مجاز می نمایند.

شهاب نادری به وزیر بهداشت: تحویل فوری سی تی اسکن بیمارستان شهرستان پاوه، به وزیر کار: در پرداخت سهام عدالت حتما عدالت رعایت شود، مناطق محروم استان کرمانشاه فراموش نشود، به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: با توجه به ثبت جهانی اورامانات توجه ویژه به مناطق ثبت شده شود، به وزیر آموزش و پرورش: توجه به آموزگاران و نهضت سوادآموزی در خصوص جذب و بررسی معیشت و شغل، به رییس جمهور: لزوم بررسی وضعیت معیشت مردم، توجه ویژه به مناطق محروم و مرزی.

سید مصطفی ذوالقدر و سیده فاطمه ذوالقدر به وزیر صنعت: لزوم اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کولر گازی در مناطق گرمسیر و محروم مخصوصا هرمزگان.

عبدالکریم حسین زاده به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه: فراخواندن سفیر ترکیه در خصوص کشته شدن ۲ نفر از شهروندان اشنویه و اعلام تذکر رسمی جمهوری اسلامی به آنان و دریافت غرامت جان آنان و پیشگیری از اقدامات غیرانسانی.

بدری به وزیر صنعت: چرا علی رغم وجود تورم بالا در کشور در شرایط کرونایی و پایین بودن درآمد مردم قیمت نان در استان اردبیل افزایش یافته است، به رییس جمهور: چرا دولت و مسئولان مربوطه هیچ نظارتی بر قیمت اجناس و کالا به ویژه اقلام ضروری و روزمره مردم ندارند و آنها را به حال خود رها کرده اند.

یارمحمدی وزیر نیرو: در شرایط بحران کم آبی کشور چرا برای مهار سیلاب‌های فصلی اقدامی صورت نمی گیرد؟ تذکر به حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش؛ به وعده‌ها و توافق‌های به عمل آمده در کمیسیون های تخصصی مجلس عمل کنید، بدعهدی خصلت دولتمردان نیست.

دهمرده به وزیر راه: یکی از زیرساخت های اصلی یک سرزمین حمل و نقل است، اما عملیات راه آهن زابل به زاهدان مدتی است که کند شده است، لطفاً طبق قول‌های داده شده عمل کنید، به وزیر نیرو: یکی از ظرفیت‌های منحصر به فرد سیستان و بلوچستان نیروگاه‌های بادی است، اما براساس گزارشی که به مقام معظم رهبری داده‌اید قول دادید که نیروگاه‌های بادی این استان هر چه سریعتر وارد مدار گردد، لطفا به تعهدات‌تان عمل کنید.

ابوالفضل سروش به وزیر علوم: نسبت به محاسبه نمره ارزشیابی رساله دکتری و پایان نامه ارشد در معدل کل دانشجویان اقدام شود.

ساداتی نژاد به وزیر کشاورزی: توقف ادغام پژوهشکده آبخیزداری در توسعه جنگل و مراتع.

پژمانفر به وزیرامور خارجه: با توجه به تلاش مقامات آمریکایی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تهران، چرا دولت در سیاست خارجی به ویژه در قبال توافق خسارت بار برجام موضع انفعال به خود گرفته است؟ این امر موجب می شود آمریکا وقاحت را به اوج برساند.

طاهرخانی به وزیر راه: مشکل عدم خروج راه آهن از داخل شهر تاکستان که تمامی مطالعات آن انجام شده و موافقت‌هایی در زمان وزرای سابق هم صورت گرفته است، اما اکنون به حال خود رها شده است، چیست؟

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید