دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اهمیت فعالیت معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه در شرایط تحریمی، گفت: امروزه کشورمان اعمال تحریم های شدیدی را تجربه می کند که به قول مسئولان ایالات متحده آمریکا، شدیدترین و بی سابقه ترین محدودیت علیه یک کشور است.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس سفرا و مسئولان معاونت اقتصادی دستگاه دیپلماسی وظیفه خطیری را بر عهده دارند زیرا آنها در راس مبارزه با خنثی سازی تحریم ها ایفای نقش می کنند.

وی با اشاره به اینکه امروزه شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در کشور ایجاد شده است، ادامه داد: در واقع عرصه اقتصادی کشورمان بدلیل داشتن ظرفیت های مختلف می تواند سوددهی خوبی برای سرمایه گذاران خارجی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه رایزنهای اقتصادی ایران در خارج از کشور باید بازارهای هدف در کشورمان را برای تجار و بازرگانان خارجی تشریح کنند، تصریح کرد: بر این اساس می توانیم به سمت تعامل برد-برد در ایجاد و افزایش روابط اقتصادی گام برداریم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید فراموش کرد کالاهای باکیفیت خوب ایرانی امروزه دارای جایگاه خاصی در بازارهای کشورهای منطقه هستند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که سفرا و رایزن های اقتصادی کشورمان باید بازارهای هدف جدیدی را شناسایی و زمینه ساز حضور تجار و بازرگانان ایرانی در فراسوی مرزهای خاورمیانه باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر امور خارجه کشورمان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد معاونت اقتصادی وزارتخانه متبوعش در شرایط تحریم، اعلام کرد در زمینه انعقاد پیمان‌های پولی با کشورهای مختلف مذاکرات و توافقاتی انجام شده است.

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید