عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی روز چهارشنبه، 23 خردادماه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

– نصرالله پژمانفر نماینده مشهد به رئیس جمهور در خصوص لزوم پیگیری تخلفات شرکت پردیسبان و تعیین تکلیف هر چه سریع تر وضعیت مالباختگان تذکر داد.

– محمدحسین فرهنگی به همراه 58 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص ضرورت التزام به قانون و اجتناب از تبدیل بیمه قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار بیمه روستایی کشاورزی و عشایری تذکر دادند.

– فرج الله رجبی نماینده شیراز به وزیر علوم در خصوص کاهش یکباره و بدون اطلاع قبلی گرایش شبکه های زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر تذکر داد.

– محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور به وزیر راه در خصوص دلیل عدم رسیدگی، تعریض، بهسازی و دو بانده کردن محور راور که به یکی از پرتلفات ترین محورها تبدیل شده تذکر داد.

– یعقوب شیویاری نماینده میانه به وزیر راه وشهرسازی در خصوص حذف قطار مسافربری عادی میانه- تهران و لزوم برقراری آن و همچنین به رییس جمهور در خصوص ضعف مدیریت در حوزه های اجرایی کشور و غیرقابل تحمل شدن آن و نارضایتی مردم تذکر داد.

– مجید کیان پور نماینده دورود و ازنا به همراه 72 نفر از نمایندگان به رییس جمهور، وزرای اقتصاد و دارایی، جهادکشاورزی و صنعت و معدن در خصوص اینکه عدم نظارت بر سطح سفارش کالا در سامانه ذی ربط سبب شده که ثبت سفارش نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر و سبب ایجاد رانت شود و همچنین وی به همراه 65 نفر از نمایندگان به رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری در خصوص ارائه خدمات اینترنت پرسرعت و عدم نظارت بر کیفیت آن و کاهش شدید سرعت اینترنت و عدم نظارت مناسب بر نرخ آنها و همچنین این نماینده به همراه 67 نفر از نمایندگان به رییس جمهور و وزیر صنعت و معدن در خصوص عدم نظارت بر بازار خودرو و شرکت های تولیدکننده خودروهای تجاری داخل کشور و افزایش حداقل دو برابری قیمت خودروهای تولید داخل و وارداتی در بازار آزاد تذکر دادند.

– کیان پور به همراه 71 نفر از نمایندگان به رییس جمهور در خصوص اینکه کاهش ارزش پول ملی کشور طی سال گذشته 2 و نیم برابر و هر هزار تومان در حال حاضر 400 تومان ارزش دارد؛ چه کسی پاسخگو است تذکر دادند.

– سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص کنترل مدارس از مصرف مواد مخدر و همچنین ضعف و ناکارآمدی مدیران وزیر در این رابطه تذکر داد.

– حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت پیگیری در مورد پرداخت باقی مانده خرید خدمات آموزشی تحصیلی سال قبل و اعتبار سال جاری همچنین به وزیرراه و شهرسازی در خصوص اینکه ضروری است دستور دهید دو مدیر مستقل برای دو اداره راه و شهرسازی و راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان برخوار تعیین شود تذکر داد.

– خدیجه ربیعی، سهیلا جلودارزاده و سیده فاطمه حسینی نمایندگان بروجن و تهران به وزیر جهاد کشاورزی درباره عدم نظارت و برنامه ریزی بر قیمت سیب زمینی و پایین بودن قیمت آن که خسارت جبران ناپذیری به کشاورزان وارد کرده است که در صورت عدم تسریع باید پاسخگو باشند که این تذکر را 240 نماینده امضا کرده اند، تذکر دادند.

– علی وقف چی به وزیر جهاد کشاورزی درباره صنعت نابسامان گوجه فرنگی در شهرستان طارم و اشاعه بیماری ها و به وزیر آموزش و پرورش درباره اعمال 3 مقطع مدرک تحصیلی برای کارکنان و به وزیر کشور درباره عدم حضور مدیران ارشد استانی در استان و در نتیجه تعطیلی طولانی پروژه های عمرانی در استان تذکر داد.

– داود محمدی نماینده قزوین به وزیر جهاد کشاورزی درباره تامین سویا و دادن مرغ با قیمت مناسب برای مرغداران سراسر کشور تذکر داد.

– سعید باستانی نماینده تربت حیدریه به وزیر جهاد کشاورزی درباره تسریع در پرداخت خسارت کشاورزان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تسریع در ساخت مجتمع فرهنگی تربت حیدریه تذکر داد.

🔴 سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان به وزیر اقتصاد درباره عدم اجرای بند «و» تبصره 16 قانون بودجه سال 97 مبنی بر بخشودگی جرائم تسهیلات زیر 100 میلیون تومان تذکر داد.

– عبدالله سامری نماینده خرمشهر به وزیر نیرو دلیل آب شرب بی کیفیت و آب شور کشاورزی خرمشهر چیست، تذکر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید