به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام مخالفت این کمیسیون با به کارگیری سند 2030،  تصریح کرد: ما مخالف این سند هستیم و دلیل ما هم این است که این سند بدون طی مراحل قانونی در مجلس مطرح شده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: یونسکو در اجلاسیه خود در «این چه اون» کره جنوبی سندی را مصوب و به عنوان ملاک معرفی کرده است که شکل بومی‌شده آن تحت عنوان سند ملی آموزش مدتی پیش رونمایی شد.

زاهدی ضمن اعلام مخالفت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با به کارگیری سند 2030، گفت: ما مخالف این سند هستیم و دلیل ما هم این است که این سند بدون طی مراحل قانونی در مجلس مطرح شده و در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر این که سند 2030 تناقضات جدی با اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب دارد، بیان داشت: طبیعی است که در صورت اجرایی شدن این سند ما شاهد اثرات مخرب آن باشیم.

زاهدی در مورد ابعاد بومی‌سازی صورت گرفته در این سند اظهار کرد: با مطالعاتی که ما داشته‌ایم در این بومی‌سازی هیچ رنگ و بوی دینی و پرورشی و تربیتی دیده نمی‌شود.

به گزارش فارس، وی گفت: این سند حتی در بخش‌هایی نیز که ویژگی‌ها یا برنامه مثبتی مطرح کرده با این اشکال روبرو است که آموزش صرف را مورد توجه قرار داده، در حالی که آموزش بدون پرورش معنا ندارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید مجدد بر اشکالات فراوان این سند، خاطر نشان کرد: ما در مورد تعیین سرنوشت این سند منتظر تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم.

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید