خانه سخنرانی ها صوت: تشریح علل و محورهای شکایت ساداتی نژاد از صادقی
صوت: سخنرانی در مسجد صفاری در خصوص مسائل شهری

صوت: تشریح علل و محورهای شکایت ساداتی نژاد از صادقی

70
0

 

 

سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به شکایتش از نماینده مردم تهران، اظهار داشت: ما نمایندگان با بقیه افراد جامعه تفاوتی نداریم و تنها شأن خدمت داریم بنابراین به دلیل نماینده بودنمان ایرانی تر نیستیم یا به دلیل نماینده بودن هر حرفی و اتهامی بزنیم آزاد باشیم. حق و حقوق افراد همه جا محفوظ است.

 نماینده مردم کاشان در مجلس دهم شورای اسلامی مصونیت نمایندگی را تشریح کرد و گفت:  قانون برای اینکه نماینده در مجلس بتواند راحت در موافقت یا مخالفت با طرح و لایحه ای صحبت کند و امنیت خاطر داشته باشد مصونیت را پیش بینی کرده است اما به این معنی نیست که نماینده ای هر اتهامی را به هر شخصی بزند و قابل پیگیری نباشد.

وی تاکید کرد: اتفاقا از آنجایی که نماینده است و مسئولیت دارد باید هر صحبتی که انجام می دهد بر اساس مستندات باشد و بررسی کند اطلاعات کسب کرده منشأ صحیح دارد. نماینده مجلس و کسی که وکیل مردم است باید کلام دقیق و مستند باشد و پاسخگو باشد.

ساداتی نژاد ادامه داد: در جریان فوت یکی از دانشجویان بورسیه دانشگاه کاشان کمیته تحقیق و تفحصی در کمیسیون آموزش مجلس شکل گرفت که اعضای آن قرار بود موضوع را بررسی کند، بنده و آقایان سلیمی و احمدی لاشکی و صادقی اعضای این کمیته انتخاب شدند و مقرر کردیم بنده علاوه بر اینکه ریاست کمیته را بر عهده دارم، اطلاع رسانی را انجام دهم و دیگری مصاحبه نکند و کسی دیگر اطلاع رسانی نکند.

این نماینده با بیان اینکه کمیته کار خود را آغاز و بررسی های لازم را در زمینه دلایل فوت دانشجوی بورسیه دانشگاه کاشان انجام داد، گفت: نهایتا گزارش کمیته تحقیق و تفحص به رای کمیسیون آموزش و تحقیقات رسید. اما وقتی زمانی که با رای سه عضو کمیته تحقیق و تفحص گزارش تهیه شده به کمیسیون ارسال کردیم، آقای صادقی مصاحبه ای انجام داد و ۱۳ بار بنده را مورد خطاب قرار دادند در حالی که در محیط همکاری نمایندگان رعایت حرمت نمایندگی می کنند و اسمی از یکدیگر نمی برند.

وی افزود:اما صحبت های صادقی در باره بنده حرف های کذبی بود، در این مصاحبه اتهامی به بنده زد و عنوان کرد که ساداتی نژاد در سال ۸۹ که ریاست دانشگاه کاشان را برعهده داشته ۲ میلیارد تومان برای هزینه بورسیه ها مبلغی دریافت کرد که این مبلغ را برای بورسیه های هزینه نکرده و برای آنها مشخص نیست این پول کجا خرج شده.

 ساداتی نژاد گفت: همان شب صادقی، توئیت کرد که بخشی از پول بورسیه های دانشگاه کاشان در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیدای ریاست جمهوری سال ۹۲ هزینه شده است. این صحبت تهمت بود و رای مردم را زیر سوال برده شد.

وی توضیح داد: هر دانشجوی بورسیه ۴۰ میلیون تومان حق بورسیه دارد که سازمان امور دانشجویان وزارت علوم هزینه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز می کند، برای این کار برگه ابلاغیه مستقل به دانشگاه داده می شود که ۴۰ میلیون تومان از ردیف بودجه شماره چند به حساب دانشگاه مذکور واریز می شود و برای هر دانشجوی بورسیه برگه مستقل ابلاغ در نظر گرفته خواهد شد.

این نماینده مجلس افزود: بر اساس گفته صادقی، در سال ۸۹ دانشگاه کاشان باید ۵۰ دانشجوی بورسیه داشته که مبلغ دو میلیارد دریافت کرده باشد،  اما دانشگاه کاشان از سال ۱۳۵۰ تا کنون ۵۰  تا دانشجوی بورسیه نداشته است که در سال ۸۹  چنین تعدادی دانشجوی بورسیه و مبلغی بالغ بر دو میلیارد گرفته باشد.

ساداتی نژاد اظهار داشت: از سوی دیگر ادعا شده که این مبلغ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ برای یکی از کاندیداها هزینه شده اما باید توجه کرد بنده از تیر ماه سال ۹۰ مسئولیتی در دانشگاه کاشان نداشتم. اگر این اطلاعات را نگاه می کرد متوجه می شد که ۵۰ تا دانشجوی بورسیه  وجود نداشته و بودجه سال ۸۹ ارتباطی به سال ۹۲ ندارد .

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از این روی بنده ۲۵ آبان ماه از صادقی به دلیل اتهاماتی که به من شده شکایت کرده ام.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید