زمان ایستادگی درمقابل بدعهدی آمریکاست/رفع تحریمها فقط روی کاغذ/ لزوم پاسخگویی برای حقوق های نجومی/حفظ جایگاه علوم پزشکی های غیرمرکز استان

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: آقای رئیس‌جمهور الآن زمان ایستادگی در مقابل بدعهدی دشمن قسم خورده ملت ایران است و توصیه می‌کنیم که سرخوردگی ناشی از بدعهدی آمریکا تبدیل به وادادگی نشود.

* هدف دشمن اشتباه محاسباتی با درک غلط و اشتباه نسبت به وقایع و مسائل است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس، سید جواد ساداتی‌نژاد در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (11 مهرماه 95) گفت: جنگ نرم یکی از شکل‌های جنگ روانی است که توسط دشمنان این مرز و بوم برنامه‌ریزی و با هدف تغییر در درک و نگرش مردم به صورت پرهجمه‌ای علیه کشور و ملت ایران اسلامی اعمال می‌شود و مهم‌ترین هدف آن کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی، آرمان‌های انقلابی و سست کردن اعتقادات دینی مردم است.

وی افزود: هدف دشمنان در مورد خواص و نخبگان سیاسی و مسؤولان کشور به وجود آوردن اشتباه محاسباتی از طریق ایجاد درک غلط و اشتباه نسبت به وقایع و مسائل است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متأسفانه برخی از مسؤولان نیز با سخن گفتن از محدود ساختن قوای نظامی و نفی صنعت بومی و افتخارآمیز موشکی آن هم در شرایط پرآشوب و متلاطم کنونی منطقه که محور غربی – عربی تمام توان و قوای خود را برای خاموش کردن ندای مردم مظلوم بحرین و یمن و زمین‌گیر کردن و در هم شکستن محور مقاومت برای تجزیه کشورهای منطقه و دادن تنفس مصنوعی به رژیم غاصب صهیونیستی و منحرف ساختن اذهان مسلمانان از توسعه‌طلبی و اشغالگری و جنایات این رژیم جعلی از طریق تروریست‌های دست پرورده خود به عمل آورده، نشان داده‌اند که درک نادرست و ناصحیحی از تحولات منطقه‌ای و بین‌‌المللی دارند و در دام خطای محاسباتی دچار شده‌اند.

* برجام فرجامش رفع تحریم روی کاغذ و تعطیلی اقتصاد بوده است
ساداتی‌نژاد اظهار داشت:‌ کیست که نداند توان و اقتدار ستودنی قوای موشکی و نظامی این مرز و بوم بود که دشمنان را حتی از اندیشیدن از تعرض به ایران اسلامی بازداشت و نه برجامی که فرجامش تاکنون برداشتن تحریم‌ها فقط روی کاغذ، تعطیلی صنعت بومی هسته‌ای،  کند شدن چرخ تولید و تعطیلی کارخانه‌ها،  رکود دنباله‌دار اقتصاد کشور، پیمان‌شکنی روزافزون آمریکایی‌ها، گذاشتن شروط خفت‌بار از جانب آنها و برخی کشورهای غربی برای فروش هواپیماهای مسافربری و برقراری روابط اقتصادی با کشور و نیز تهدید بانک‌های بزرگ برای جلوگیری از معامله و مبادله با ایران بوده است.

وی افزود: متأسفانه در شرایطی که ایران به تمامی تعهدات خود طبق نظر آژانس عمل کرده طرف مقابل هر روز اقدام جدیدی که ناقض برجام است در پیش و پس علیه منافع و عزت ملی ایرانیان انجام می‌دهد، عده‌ای هم که تا دیروز مشغول ارتباط دادن تمام مشکلات و معضلات کشور به برجام بودند ساده‌لوحانه و مزورانه همچنان مشغول توجیه تخلفات و نقض عهد طرف آمریکایی و بزک کردن چهره کریه و زشت آن‌اند.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز کار به جایی رسیده که دست‌‌اندرکاران برجام خود به پیمان شکنی طرف مقابل اذعان می‌کنند و دغدغه‌های دیروز دلسوزان کشور و انقلاب در مورد برجام را که مورد انواع و اقسام توهین‌ها قرار گرفتند تکرار می‌کنند.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در شرایطی که ما به تعهدات خود عمل کردیم و طرف مقابل به طرق مختلف با خدعه و تقلب از انجام واقعی تعهدات خود سر باز می‌زنند و به تعهدهایی که عمل نمی‌کند به معنای خسارت محض است.

* مردم ایران دیگر از لبخندهای تصنعی و دست دادن‌های بی‌خاصیت لذت نمی برند
وی افزود: مردم ایران دیگر از لبخندهای تصنعی و دست دادن‌های بی‌خاصیت با دولت‌های متکبر و دروغگوی غربی لذت نمی‌برند و احساس سرخوردگی می‌کنند. درد مردم امروز معیشت و اقتصاد است و راه‌حل این دو در فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که همان اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر توان داخلی است. موضوعی که تاکنون عملکرد مطلوبی از دولت در خصوص آن گزارش نشده است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور الآن زمان ایستادگی در مقابل بدعهدی دشمن قسم خورده ملت ایران است بنابراین توصیه می‌کنیم سرخوردگی ناشی از بدعهدی‌ آمریکا تبدیل به وادادگی نشود. همیشه راه برای عبرت‌آموزی و جبران وجود دارد و مهم این است که از گذشته درس بگیریم پس زمان را غنیمت شمرده و بر بدعهدی آمریکا بشورید و آب رفته را به جوی بازگردانید.

* ولی فقیه قطب‌نمای حرکت جامعه اسلامی است
ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ ولی فقیه قطب‌نمای حرکت جامعه اسلامی و جایگاه مهندسی و حفظ مسیر و حفظ نظام و عامل جلوگیری از انحراف در خط مشی نظام است و اطاعت‌پذیری بی قید و شرط از ولی فقیه شاخص، ملاک و معیار سنجش و پذیرش عملکرد خواص سیاسی و مسؤولان کشور است.

* مسؤولان دولتی در خصوص برخورد با حقوق های نجومی به افکار عمومی پاسخگو باشند
وی افزود: متأسفانه با گذشت چند ماه از دستور صریح مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با موضوع فیش‌های حقوقی نجومی مسؤولان دولتی باید به افکار عمومی پاسخگو باشند که چرا و به چه دلیل اقدام جدی در این خصوص انجام نداده‌اند.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم رسیدگی و برخورد با متخلفین در پرداخت حقوق‌‌های نجومی اظهار داشت: هرگونه اظهارنظر مبنی بر قانونی بودن و ذخیره نظام بودن این افراد و خرده فرمایشاتی از این دست در راستای دستور و فرمایشات مقام معظم رهبری نیست و بر خلاف نظر معظم‌له است.

* و اما تذکراتی چند در مورد حوزه انتخابیه

  1. از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم در مورد عدم پرداخت تسهیلات وعده داده شده در کارگروه‌های رفع موانع تولید در استان‌ها رسیدگی کند. تاکنون حتی یک صنعت در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌اند.
  2. لزوم توجه وزیر محترم نیرو به بحران آب در منطقه کاشان، آران و بیدگل و ضرورت توجه و نگاه علمی برای حل آن، فقط در 4 ماه خرداد تا شهریور حدود 7 میلیون مترمکعب از آب شهری در کولرهای آبی تبخیر می‌شود و این یعنی لزوم تبدیل سامانه سرمایشی از کولرهای آبی موجود به کولرهای گازی و لذا اصلاح تعرفه برق در این منطقه برای رفع بحران آب الزامی است.
    * دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج مرکز استان نباید تقلیل ماموریت پیدا کنند
  3. متاسفانه تصویب سیاست‌ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در اردیبهشت سال 94 در جلسه 762 شورای عالی انقلاب فرهنگی موجب تزلزل در حوزه سلامت و حاشیه‌سازی در حوزه اجتماعی در شهرستان‌های بزرگ استان‌ها گردیده است.تضعیف دانشگاه‌های بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی کاشان با 30 سال خدمت و بیش از 250 عضو هیات علمی و دارای رتبه تیپ یک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بهانه قرار داشتن در خارج مرکز استان و تقلیل ماموریت آن که سال‌هاست در حوزه ملی و بین‌المللی نقش آفرینی می‌کند به سطح استانی و انتصاب رئیس آن توسط دانشگاه مرکز استان موجی از ناامیدی و رکود علمی را در این دانشگاه در بین اعضای هیات علمی و مردم به همراه داشته است.

لذا از وزیر محترم بهداشت و اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس محترم شورا می‌خواهم براساس ماده 5 مصوبه نسبت به بازنگری این مصوبه اقدام و دانشگاه‌های تیپ یک واقع در غیر مراکز استان را جزء دانشگاه‌های با ماموریت ملی محسوب نمایند.

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید