نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: تنها مسیر دسترسی اقتصادی و طبیعی به دریاچه نمک از آران و بیدگل است که مسیرهای دیگر غیر اقتصادی و مخرب محیط زیست هستند.
 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دیدار ساداتی نژاد و  کرباسیان معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مسائل مرتبط با صنعت و معدن منطقه و دریاچه نمک مورد گفتگو و مذاکره قرار گرفت.

مطالعات اندک در خصوص ظرفیت های معدنی منطقه

در این نشست نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل به ظرفیتهای معدنی منطقه کاشان و رتبه نخست آن در استان اصفهان اشاره کرد و مطالعات علمی صورت گرفته در این خصوص را نسبت به ظرفیتهای معدنی کاشان و آران و بیدگل اندک دانست و افزایش آن را ضروری اعلام کرد.

ساداتی نژاد در ادامه از کند بودن عملیات اجرایی در منطقه ویژه اقتصادی کاشان خبر داد و بر تخصیص اعتبار لازم جهت اجرای زیرساخت های اولیه منطقه فوق تأکید کرد.

تنها مسیر اقتصادی و طبیعی دریاچه نمک از آران و بیدگل است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در این دیدار به موضوع دریاچه نمک و پتانسیل بسیار بالای آن در خلق ثروت برای کشور و اشتغال آفرینی در منطقه خصوصاً دانش آموختگان دانشگاهی پرداخت بود و بر تسریع روند جذب سرمایه گذاری در این دریاچه تأکید کرد.

وی همچنین به سهم 40 درصدی شهرستان آران و بیدگل از مساحت دریاچه نمک اشاره کرد و تنها مسیر دسترسی اقتصادی و طبیعی این دریاچه را از مسیر آران و بیدگل بیان کرد و بر لزوم جلوگیری از اتلاف سرمایه های ملی در اجرای مسیرهای غیر اقتصادی و مخرب محیط زیست جهت دسترسی به دریاچه نمک تأکید کرد و همکاری مشترک با لحاظ ضوابط زیست محیطی را در این موضوع ضروری دانست.

 مباحث زیست محیطی تنها مانع عملیات اجرایی است

در این نشست معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید بر حفظ شرایط زیست محیطی  و ظرفیتهای اقتصادی و گردشگری دریاچه از نگاه ملی در موضوع دریاچه و پرهیز از نگاه متطقه ای تاکید نمود وبه فعالیتهای صورت گرفته در این موضوع پرداخت.

کرباسیان ضمن موافقت با پیشنهاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل پیرامون افزایش مطالعات علمی در خصوص معادن منطقه، به منطقه ویژه اقتصادی کاشان اشاره کرد و مباحث زیست محیطی را تنها مانع موجود جهت شروع عملیات اجرایی دانست.

در این راستا مقرر شد با پیگیری نماینده، حل مسأله مجوز زیست محیطی تسریع گردد و با اختصاص یک و نیم میلیارد تومان از سوی ایمیدرو، فنس کشی فاز اول تا پایان سال جاری صورت گیرد.

گفتنی است در این نشست که در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی کاشان نیز به بیان گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده در مورد این منطقه ارائه داد.

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید