منتخب مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سبک زندگی مردم این شهرستان دستخوش تغییرات و آسیب‌هایی شده که نیازمند بازنگری، حفاظت و تقویت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان سید جواد ساداتی‌نژاد پنجشنبه شب در مراسم افتتاحیه طرح «زندگی به رنگ خدا»، نقشه راه سعادت بشریت را قرآن دانست و اظهار کرد: بهترین منش و روش زندگی در قرآن است و زندگی به سبک قرآن به رنگ خداست.

وی افزود: مقام معظم رهبری در طول حدود چهار سال اخیر در سخنرانی‌ها و گفت‌و‌گوهای خود در راستای تأسیس تمدن اسلامی ایرانی تلاش برای گفتمان‌سازی در جامعه در وجوه مختلف تأکید فرمودند.

منتخب مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجوه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تمدن خاطرنشان کرد: یکی از وجوه متمایزکننده کشورهای پیشرفته سبک زندگی آنهاست که بر سایر کشورها و ملل تحمیل کرده‌اند و به یمن همین سبک زندگی غربی است که توانسته‌اند وجوه سخت مورد نظر خود را در ادامه تحمیل کنند.

به گفته وی، مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در سفر به خراسان شمالی به درستی و دقیق به بیان جوانب سبک زندگی پرداختند و به در راستای بسط این سبک زندگی در کشور تولید محتوا و گفت‌و‌گو شده و طرح «زندگی به رنگ خدا» که از سال گذشته در کاشان آغاز شده در راستای فرمایشات معظم‌له صورت گرفته است.

ساداتی‌نژاد در ادامه دارالمؤمنین را نام و نشان مردم کاشان خواند و گفت: این نشان و تدین مردم کاشان به عنوان پوشش و نمادی ارزشمند و سرمایه مردم این منطقه به شمار می‌رود که ناشی از سبک زندگی مردم این خطه است و در واقع نوع رفتار گذشتگان این منطقه موجب شده که کاشانی‌ها به این ویژگی‌ها شناخته شوند و نیاز به معرفی نداشته باشند.

وی تأکید کرد: سبک زندگی مردم کاشان دستخوش تغییرات و آسیب‌هایی شده است که نیازمند بازنگری، حفاظت و تقویت است.

منتخب مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از محجه‌البیضاء و معراج‌السعاده به عنوان دو نقشه و سند راه مردم کاشان نام برد و تصریح کرد: اگر بخواهیم سبک زندگی کاشان احیا شود باید این دو نقشه راه را به روز نیم چرا که زبان این دو اثر فاخر برای نسل امروز سخت است و لذا باید با بکارگیری ابزار امروز آن را در راستای تقویت سب زندگی دارالمؤمنین کاشان ترویج دهیم.

به گفته وی، باید زوایدی که بر سبک زندگی کاشانی افزوده شده، بزداییم و خصلت‌های فراموش شده را مجددا ایجاد کنیم که این امر نیازمند عزم عمومی است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=9964

این مطلب را به اشتراک بگذارید :