منتخب مردم کاشان در مجلس دهم گفت: اگر آموزش و پرورش جایگاه اقتصادی ندارد، اما جایگاه معنوی بالایی دارد که باید توسط فرهنگیان بیش از گذشته پر رنگ شود و تمام دستگاههای اجرایی شهر به عنوان یک ارزش در مسیر خدمت به فرهنگیان باشند.

“سید جواد ساداتی نژاد” در دیدار با کارشناسان و معاونان آموزش و پرورش کاشان افزود: آنچه در جامعه اتفاق می افتد محصول آموزش و پرورش است، شخصیت وجودی شهروندان در مدرسه شکل می گیرد و  عملکرد هر شهروند ریشه در آموزش های مدرسه دارد.

وی اظهار داشت: ایران کشور بزرگی است با فرهنگ و تمدنی بزرگ و نیازمند انسانهای بزرگی است که باید در آموزش و پرورش تربیت شوند ، اگر فرهنگیان ما خلاق، ماهر و در رفاه باشند، دانش آموزانی تربیت می کنند که به عنوان شهروندان خلاق و مسوولیت پذیر، جامعه آینده را مدیریت خواهند کرد.

وی بااشاره به اهمیت توجه جدی و بنیادی به آموزش و پرورش تصریح کرد: هر خدمتی در حوزه فرهنگیان انجام شود، سرمایه گذاری و خدمت به توسعه و پیشرفت جامعه است و نباید هزینه قلمداد کرد.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش، رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است تا با تبیین و آموزش و درست، اجرای آن به نتیجه برسد و  اگر نسبت به آن بی توجه باشیم، به جز یک شعار ، در پایان سال هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

وی مشارکت همگانی برای کمک به آموزش و پرورش را خواستار شد و گفت: کمک خیرین نباید محدود به ساخت مدرسه و فضاهای فیزیکی شود بلکه باید رفاه و معلم و دانش آموزان نیز مورد توجه قرار بگیرد تا نظام آموزشی به کیفیت برسد.

ساداتی نژاد گفت: تمام ابعاد توسعه کشورها از آموزش و پرورش ریشه می گیرد موفقیت طرح همیار پلیس که با مشارکت دانش آموزان انجام شد، اثرگذاری آموزش و پرورش ، در توسعه فرهنگی جامعه را ثابت کرد و این نقش را باید با مشارکت فرهنگیان توسعه پیدا کند.

مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: کمبود اعتبارات مالی، مانع پییشرفت و توسعه اهداف نظام آموزشی است و جذب مشارکتهای فرا بخشی سایر دستگاههای اجرایی تلاشی در جهت رفع این مشکل است.

“محمود خدمتی” در دیدار نماینده منتخب کاشان با کارشناسان و معاونان آموزش و پرورش کاشان  افزود: آموزش و پرورش کاشان به عنوان یکی از مناطق پرجمعیت استان اصفهان، نیازمند فضای همدلی همه شخصیتهای حقیقی و حقوقی است.

به گفته وی، کسب رتبه اول آزمون زبانهای خارجه، رتبه های اول و دوم دانشگاه های فنی و حرفه ای، کسب ۱۵ رتبه برتر ورزشی ، کسب ۱۱ عنوان معلم پژوهنده، کسب نه رتبه برتر مسابقات علمی ومهارتی هنرستانها از جمله افتخارات آموزش و پرورش کاشان در سال تحصیلی جاری است.

وی اظهار داشت: بازنشستگی بدون جایگزینی کارکنان، فرسوده بودن تعداد زیادی از مدارس، کمبود نیروی انسانی و فضاهای فیزیکی به ویژه بعد از اجرای نظام جدید آموزشی از جمله مشکلات آموزش و پرورش شهرستان کاشان است.

وی با اشاره به توسعه گردشگری در کاشان و مراجعه فرهنگیان سایر مناطق کشور تصریح کرد: بعد از گذشت ۱۳ سال، خانه معلم کاشان فقط ۶۰ درصد پیشرفت فزیکی داشته است و باید برای بهره برداری از آن تلاش کرد.

وی بااشاره به پیشینه دبیرستان امام خمینی گفت: این دبیرستان، به عنوان شناسنامه فرهنگی کاشان است که در پیروزی انقلاب اسلامی و سالهای دفاع مقدس جایگاه ویژه ای داشته است و تکمیل این طرح نیازمند مشارکت همگانی است.

در این نشست که در آستانه  هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، کارشناسان و نمایندگان مدیران مدارس کاشان ظرفیتها ومحدودیتهای آموزش و پرورش این شهرستان را برشمردند.

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=9853

این مطلب را به اشتراک بگذارید :