بعد از ظهر روز شنبه ۹۵/۲/۱۱ به دعوت اتاق بازرگانی کاشان؛ دکتر ساداتی نژاد منتخب منطقه کاشان، آران وبیدگل با حضور در محل اتاق با فعالان بخش صنعت و تجارت منطقه دیدار نمود.

در این دیدار که اعضای هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان فرش ماشینی، خانه صنعت و معدن و برخی از اعضای هیات نمایندگان اتاق کاشان حضور داشتند، منتخب مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: با تعطیلی هر واحد صنعتی ؛ افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن مجموعه فعالیت داشته دچار مشکل شده و توجه به این موضوع در منطقه ای با ۶۵ هزار کارگر و بیش از هزار شرکت تولیدی از مهمترین وظایف نماینده دانست.

وی بررسی و فهم مشکلات پیشرو و سپس پیگیری آن را از دغدغه هایشان دانستند و افزودند: توجه به اتاق کاشان به عنوان بازوی مشورتی مهم در امر تولید، صنعت و اقتصاد بوده و باید در آینده به بهترین نحو استفاده گردد.

ایشان به چشم انداز وسیع و آینده روشن منطقه اشاره کردو افزود: برای رسیدن به این چشم انداز به افراد بزرگ همراه با انسجام و وحدت منطقه ای  نیاز مندیم.

دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر ظرفیت ها و پتانسیل های دریاچه نمک در زمینه گردشگری منطقه گفت: در چند سال آینده با سونامی گردشگر روبرو خواهیم بود که در این زمینه به فرهنگ سازی نیازمندیم.

قابل ذکر است دراین دیدار فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات مربوط به تولید در زمینه های: مشکلات مالیاتی، ارزش افزوده، تعرفه گمرک، عدم دسترسی سریع به مرکز استان و تفویض اختیار به ادارات کاشان، ارتقاء رفتار سازمانی نسبت به صنعت و تولید، اعطای LC درشعب بانک های منطقه و… صحبت  و خواستار رفع موانع تولید شدند.

در ابتدای این جلسه «محمود تولائی» رئیس اتاق بازرگانی کاشان با تاکید بر بررسی و تحلیل صنعت در منطقه گفت: جامعه، شهر، اشتغال، گردش های مالی، امنیت شغلی، سیاسی و اجتماعی متضمن حیات درست صنعت است که تا کنون کمتر به این بخش توجه شده است تولید را اصلی ترین دغدغه دراقتصاد کشور نامید.

وی از منطقه کاشان به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور نامبرد و گفت: حدود هفتاد واحد صنعتی در منطقه هم اکنون با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.

تولائی به دریاچه نمک که سرشار از مواد معدنی است اشاره و گفت: ذخایر معدنی این دریاچه به دلیل خلوص بالای آن امکان صادرات داشته و پیگیری های زیادی برای احیا و بهره برداری از آن انجام گرفته ولی نیازمند عزم ملی جهت به ثمر نشستن این پروژه هستیم.

وی  از نمایشگاههای بین المللی بعنوان محرک رشد اقتصاد وجایگاه خاص آن در هر شهری یا کشوری دانست و با اشاره به این موضوع افزود: پس از گذشت سالها و پیگیری بسیارجهت احداث یک این مرکز نمایشگاهی و با توجه به  پتانسیلهایی فراوان صنعتی، معدنی و گردشگری و جایگاهی که در زمینه فرش ماشینی در جهان داریم هنوز نتوانسته ایم به این هدف نائل شویم.

ایشان خواستار همدلی توام با همصدایی برای پیشبرد اهداف منطقه بودند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=9850

این مطلب را به اشتراک بگذارید :