بنیاد نخبگان سعیدی با حضور دکتر سیدجواد ساداتی نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از خیرین و نخبگان در دانشگاه کاشان گشایش یافت.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس کتابی رئیس دانشگاه کاشان در این مراسم علم را منشاء تحول و پیشرفت دانست و گفت: زیربنا و مبنای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، علم و دانش است.  وی یکی از عوامل بسیار مهم پیشرفت را نیروی انسانی برشمرد و افزود: نیروی انسانی مهم ترین عامل پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف است.  رئیس دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در کشور نیروی انسانی جوان خلاق و توانمند زیادی وجود دارد، تصریح کرد: تاسیس بنیاد نخبگان سعیدی، نقطه عطف برای جذب، شناسایی و حمایت از نخبگان است و تاثیر به سزایی در ارتقاء تولید علم و فناوری و توسعه علمی کشور دارد.  کتابی با اشاره به اینکه این بنیاد با سرمایه خیرین برادران علی و مرتضی سعیدی در این دانشگاه افتتاح شده ابراز امیدواری کرد: با حمایت این افراد نیکوکار و تلاش و کوشش دانشجویان، نخبگان و پژوهشگران شاهد رشد و ترقی کشور در تمامی زمینه ها باشیم.

کاشان – خبرگزاری مهر: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بنیاد نخبگان سعیدی دانشگاه کاشان نخستین بنیاد نخبگان مردمی در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح بنیاد نخبگان سعیدی، با بیان اینکه دانشگاه کاشان پیشتاز در جذب خیرین است، اظهار داشت: این دانشگاه همچنین در جذب خیرین در عرصه  پژوهش نیز پیشتاز بوده است.

وی، به حدود ۲۲۰ خیر و ۲۵ واقف در آموزش عالی اشاره کرد  و افزود: حضور خیرین در زمینه های فناوری و کارآفرینی و حمایت از نخبگان در عرصه علم و فناوری خالی بود که امروز این رویداد مهم در دانشگاه کاشان به وقوع پیوست.

وی خاطر نشان کرد: این درخت طیبه ای است که ثمره آن را در سال های آتی شاهد خواهیم بود.

دبیر کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حضور و حمایت خیرین در آموزش عالی را قابل توصیف دانست و افزود: خیرین مهمترین پشتوانه  توسعه علمی کشور هستند.

دکتر ساداتی نژاد با بیان اینکه، بنیاد نخبگان سعیدی با سرمایه اولیه حدود یک میلیارد ریال توسط خیرین علی و مرتضی سعیدی راه اندازی شده،  یادآورشد: معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز معادل کمک خیرین برای تاسیس بنیاد و صندوق نخبگان حمایت می کنند.

 وی ابراز امیدواری کرد: تا با تاسیس این بنیاد با ایده های برتر نخبگان و پژوهشگران، محصولات دانش بنیان ارائه و تحویل جامعه شود.

دکتر ساداتی نژاد، به تداوم و استواری اقدام خیرین اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال آینده، ۱۰ بنیاد نخبگان، در کشور تاسیس شود.

در این مراسم از طرف دانشگاه کاشان، نشان مهرورزان به مهندس علی سعیدی اهدا شد.

بنیاد نخبگان کاشان با اعتبار اولیه یک میلیارد ریال توسط علی سعیدی خیر کاشانی در دانشگاه کاشان افتتاح شد.

 

 

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان/ خبرگزاری مهر/ ایسنا / سایت وزارت علوم/فارس نیوز

اعضای هیئت امناء بنیاد نخبگان سعیدی: به نقل از صفحه بنیاد نخبگان سعیدی دانشگاه کاشان

  • مهدی کتابچی – عضو هیئت امنای بنیاد نخبگان
  • علی محمد الماسی – مدیرعامل ستاد توسعه وعضو هیئت امنا
  • دکتر سید جواد ساداتی نژاد – هیئت علمی دانشگاه – عضو هیئت امنا
  • دکترعباس زراعت – هیئت علمی دانشگاه – رئیس دانشکده علوم انسانی – عضوهیئت امنا
  • دکتر ضیایی – عضو هیئت امنا
  • دکترعلی محمد ساتر – عضو هیئت امنا
  • سیدحسین لاجوردی – عضو هیئت امنا
  • سید مرتضی هاشمیان – عضو هیئت امنا


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=7327

این مطلب را به اشتراک بگذارید :