خبرگزاری ایمنا: خانه فرش ایران در خانه عطارهای کاشان با حضور معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری راه اندازی شد.
خانه فرش ایران در خانه عطارهای کاشان راه اندازی شد.

 

 

به گزارش خبرنگار ایمنا از کاشان، معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری در این مراسم کانون فرش را یکی از کانون های مهم هماهنگی دانش و صنعت ذکر کرد و اظهار داشت: بایستی سعی شود تا با استفاده از فناوری های نوین در راستای ارتقاء کمی و کیفی این صنعت گام برداشته شود.
محمود رضا آقا میری، شناسایی و ترویج فرش را مهم دانست و افزود: برای معرفی، حفظ و احیاء فرش، سرمایه گذاری بیشتری برای این صنعت لازم است.
وی، با اشاره به اینکه در راستای استراتژی فرش اقدامات خوبی انجام شده است اظهار داشت: مستند سازی و نوآوری در رونق صنعت فرش مهم است.
وی با تاکید بر اینکه، هنرمند فرش باف باید جایگاه خودش را پیدا کند یادآور شد: در صنعت فرش بایستی تکنیک های نوین را در کاهش هزینه های تمام شده فرش و مدت زمان بافت فرش بکار برد.
آقا میری، ایجاد مرکز تخصصی فرش، نمایشگاه فرش و ایجاد کارگاه فرش بافی و مرمت فرش را در خانه فرش ایران لازم دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت ها باید به سمت آموزش بیشتر و استفاده از تکنولوژهای نوین پیش رود.
معاون پارلمانی امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس کانون هماهنگی فرش، نیز در این مراسم کاشان را پایتخت فرش ایران دانست و گفت: فرش کاشان الهام گرفته از فرهنگ، اخلاق، معماری و هنر این شهر است.
سید جواد ساداتی نژاد، با اشاره به مشکلات صنعت فرش ماشینی و دستباف اظهار داشت: کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران در راستای حمایت از نوآری های نوین در فرش ایران و برطرف نمودن مشکلات این هنر بومی و ملی تاسیس شده است.
وی، تدوین نقشه راه کانون هماهنگی دانش و صنعت را از مهمترین دستاورد این کانون دانست و افزود: تدوین نقشه راه کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران در دو بخش استراتژی فرش دستباف و فرش ماشینی آماده شده و افق روشنی را پیش روی این کانون و متولیان فرش کشور قرار داده است تا بر اساس آن و بر مبنای سیاست ها و برنامه های نقشه راه زمینه های تحول در نظام فرش ایران فراهم آید.
وی افزود: امید است تا با استفاده از برنامه استراتژیک فرش دستباف و فرش ماشینی تحت عنوان نقشه راه و هم افزایی و همسویی و هماهنگی فعالان موجبات رشد و شکوفایی هر چه بیشتر صنعت فرش فراهم شود.
در این مراسم پس از رونمایی نقشه راه کانون، از خدمات حسن خاتمی دبیر قبلی کانون قدردانی و حمیدرضا مومنیان به عنوان دبیر جدید کانون هماهنگی فرش ایران معرفی شد.
ارائه گزارش نقشه راه کانون هماهنگی فرش بخش فرش دستباف و بخش فرش ماشینی و پخش مستند ” رویای ترنج ” و تیزر برنامه استراتژیک فرش دستبافت و ماشینی کشور از دیگر برنامه های این مراسم بود.
خانه فرش ایران با حضور معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی مراسمی در خانه عطارهای کاشان افتتاح و راه اندازی شد.

منبع خبر


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=7258

این مطلب را به اشتراک بگذارید :