نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه توسعه بوم گردی در کشور باعث ایجاد اشتغال و تولید منابع درآمدی پایدار برای بسیاری از هموطنان می‌شود، اظهار داشت:

در حالی که کشور با بیکاری بخش زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی همراه است توسعه بوم گردی می‌تواند زمینه اشتغال را برای این دانش آموختگان فراهم کند. سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به اینکه دولت باید از فعالان آسیب دیده از صنعت بوم گردی حمایت‌های لازم را انجام دهد، ابراز داشت بیش از دو هزار فعال صنعت بوم گردی در کل کشور وجود دارد که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا در صنعت گردشگری دیده‌اند و بر همین مبنا باید دولت حمایت‌های ویژه‌ای را از آنها انجام دهد.

انتقال ۱۰ درصد گردشگرانی که از شهرهای ایران بازدید می‌کنند به روستاها می‌تواند علاوه بر توسعه اقتصادی روستاها باعث افزایش مهاجرت معکوس نیز بشود. همچنین افزایش اشتغال و کارآفرینی در بین خانواده‌ها، تقویت بنیان اقتصادی و استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برای ترویج هویت ایرانی اسلامی و غیره در توسعه صنعت گردشگری به خصوص بوم گردی مؤثر است.

یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم مباحث اقتصادی و بهبود معیشت مردم است. توسعه صنعت گردشگری نقش مؤثری در بهبود معیشت خانواده‌ها دارد و بر همین مبنا حمایت از فعالین این بخش باید در دستور کار مجلس و همچنین دولت قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=25456

این مطلب را به اشتراک بگذارید :