بعضی جوان‌ها باهوشند و کارشان «ظرفیت شناسی» است.بعضی‌ها باهوش ترند و کارشان «ظرفیت ‌سازی» است.

با فروش حدود «شش میلیارد تومانی» انیمیشن بنیامین روی پرده سینماهای داخلی، این تیم خودجوش و خلاق کاشانی اثبات کردند که منطقه کاشان در حوزه فناوری‌های فرهنگی و هویت ساز، نه ظرفیت بالقوه، بلکه ظرفیت بالفعل دارد.

کاشان، می‌تواند قطب صنایع فرهنگی و صنایع خلاق در کشور بشود و بچه‌های بنیامین ، به این حرف، جامعه عمل پوشاندند و برای منطقه ظرفیت سازی کردند.

در منطقه کاشان و آران و بیدگل، صدها نفر از جوانان و نوجوانان می‌توانند همت کنند، خلاقیت و صبر به خرج بدهند، تنیم بشوند و انیمیشن یا بازی بسازند، همانطور که بنیامین توانست.

همین انیمیشن بنیامین چقدر کار روی زمین مانده دارد؟! کدام جوان کاشانی می‌تواند، عروسک‌های آشر و بنیامین را بسازد و به فروش برساند؟ کدام جوان کاشانی می‌تواند لوازم التحریرهای جذاب با شخصیت‌های انیمیشن بنیامین طراحی کند؟ کدام نویسنده خلاق می‌تواند قصه آشر و بنیامین را در کتاب‌های کودک ادامه دهد؟ طراحی دکوراسیون اتاق کودک با حال و هوای بنیامین کار کیست؟ ترجمه و دوبله بنیامین به زبان‌های عربی و انگلیسی از عهده کدام تیم بر می‌آید و صدها ایده‌ و کار روی زمین مانده‌ای که خود جوانان خلاق بهتر از ما مسئولین می‌دانند.

هجدهم تیرماه روز ادبیات #کودک و #نوجوان است، با خبر شدم، نویسندگی کار جدیدشون هم تمام شده و وارد فرآیند تولید شده‌اند. خداقوت میگم به همه اعضای تیم بنیامین، مخصوصا دو جوان پرتلاش آقای مصطفی حسن آبادی و آقای محسن عنایتی.

بنیامین بعد از اکران روی پرده سینماهای سراسر کشور، وارد شبکه خانگی شده است. جهت مشاهده این انیمیشن می‌توانید به فیلمگردی و عماریار مراجعه کنید.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=25418

این مطلب را به اشتراک بگذارید :